Pohjola-leirin päätöspäivä huipentuu keskiviikkona leiriturnauksen sijoitusotteluihin. Finaalissa kohtaavat alkulohkojen voittajat, A-lohkon ykkönen Keskimaa ja B-lohkon paras joukkue Länsirannikko.
Sekä Keskimaa että Länsirannikko voittivat alkulohkon neljästä ottelustaan kolme. Alkulohkossa A Keskimaan kanssa tasapisteisiin (molemmilla 6 pistettä) ylsi Pohjoinen, mutta huonompi maaliero pudotti Pohjoisen otteluun sijoista 3-4. Myös Länsirannikko jyräsi finaaliin maalieronsa turvin, alkulohkossa B kuuteen pisteeseen ylsi myös Etelä 2.
Alkulohkojen ainoa tappioton joukkue oli Etelä 2, mutta kaksi tasapeliä ja Länsirannikkoa huonompi maaliero pudottivat sen otteluun sijoista 3-4. Vastaansa Etelä 2 saa alkulohko A:n kakkosen eli Pohjoisen alueen joukkueen.
Keskiviikon sijoitusottelut:
08.30 A5 - B5 Yhdistetty - Lappi
09.00 A4 - B4 Kymi-Saimaa - Häme
09.30 A3 - B3 Etelä1 - Savo-Karjala
10.00 A2 - B2 Pohjoinen - Etelä2
10.30 A1 - B1 Keskimaa - Länsirannikko
• Alkulohkojen taulukot ja ottelutulokset löydät finhockey.fi:stä!