perjantai, 10 syyskuu 2021 09:57

GHD tulee taas! Tule kokeilemaan jääkiekkoa!

Kirjoittanut

Jääkiekkoliitto kutsuu seurat mukaan rekrytointiviikonloppuun 2.-3.10.2021! Perinteisesti Girl's Hockey Day (GHD) -nimellä tunnettu, tytöille suunnattu, seurojen yhteinen jääkiekon pelaamisen rekrytointiviikonloppu on loistava mahdollisuus seuroille kutsua tytöt kokeilemaan jääkiekon pelaamista sekä kertoa oman seuran tarjoamasta harrastuspolusta myös tyttöpelaajille.

Girls Hockey Dayn teema on Sinustako Leijona? Teema juhlistaa jääkiekon yhteisöllisyyttä ja koko leijonaperhettä. Rekrytointipäivän idea on kutsua perheet, erityisesti tytöt ja naiset hallille kokeilemaan jääkiekon harrastamista - Madaltaa kynnystä tulla mukaan mahtavan harrastuksen pariin!

Vinkit seuralle

Katso ohjeet GHD-päivän järjestämiseen ja lisäinfoa tyttökiekon rekrytoinnin mitalijärjestelmästä >>

Ilmoita seurasi GHD-päivän järjestäjäksi tällä lomakkeella >>

Tilaa Sinustako Leijona -markkinointimateriaalit Jääkiekkoliiton verkkokaupasta >>

Kysy lisää tyttökiekkotoiminnasta seurastasi tai alueesi tyttökiekkokoordinaattorilta >>

 

GHD-tapahtumia kaudella 2021-2022

Tähän listataan seurojen järjestämät GHD- tai muut tytöille suunnatut jääkiekon pelaamisen rekrytointitapahtumat, jotka on ilmoitettu Jääkiekkoliittoon maanantaihin 27.9. mennessä
(päivä, aika, järjestävä seura, jäähalli)

 

Etelä

La 2.10 klo. 9.00-9.50: EVU, Myyrmäen jäähalli 2 (Raappavuorentie 10, Vantaa)

La 2.10 klo. 16.15-17.15: Kiekko-Espoo, Leppävaaran jäähalli (Maantienpelto 1, Espoo)

Su 3.10 klo. 9.15-11.05: Kiekko-Nikkarit, JJ-Areena (Hj. Elomaankatu 4, Riihimäki)

Su 3.10 klo. 11.30-12.30: Kiekko-Vantaa Itä, Trio Areena (Läninen Valkoisenlähteentie 52, Vantaa)

Su 3.10 klo. 12.00-13.00: Harjun Kiekko, Lohjan jäähalli (Rajavartiostonkatu 1, Lohja)

Su 3.10 klo. 12.15-13.00: Kiekko-Espoo, Espoonlahden jäähalli (Espoonlahdentie 2-4, Espoo)

Su 3.10 klo. 14.30-16.00: Sipoo Wolf, Sipoon Jäähalli (Urheilutie 2, Sipoo)

La 9.10 klo. 9.00-9.50: EVU, Myyrmäen jäähalli 2 (Raappavuorentie 10, Vantaa)

Su 10.10 klo. 10.00-11.30: HIFK Ishockey, Pirkkolan jäähalli (Plotinrinne 8, Helsinki)

Su 24.10 klo. 13.00-14.00: Viikingit, Aimo Mäkinen areena (Pallokuja 6, Helsinki)

 

Länsirannikko

Ti 14.9 klo. 18.00-19.00: TPS, Kupittaan harjoitushalli (Hippoksentie 2, Turku)

Ti 21.9 klo. 18.00-19.00: TPS, Kupittaan harjoitushalli (Hippoksentie 2, Turku)

Ti 28.9 klo. 18.00-19.00: TPS, Kupittaan harjoitushalli (Hippoksentie 2, Turku)

Su 3.10 klo. 11.00-12.00: Panelian Raikas, Panelian jäähalli (Kaskistontie 23, Panelia)

La 9.10 klo. 10.00-11.00: Porin Ässät, Astora Areena (Jäähallinpolku, Pori)

Su 12.12 klo. 10.00-11.00: Someron Pallo Juniorit, Laukamon Areena (Joensuuntie 52, Somero) 

 

Häme

Pe 1.10 klo. 16.00-17.00: Koillis-Pirkan Kiekko, Pihlajalinna-areena (Miinanpellonkatu 6, Mänttä)

La 2.10 klo. 10.15-11.30: Ilves, Tesoma 1 (Tuomarinkatu 7, Tampere)

Su 3.10 klo. 12.00-12.50: Junior Pelicans, Sol Areena (Launeenkatu 7, Lahti)

 

Keskimaa

La 2.10 klo. 13.30-14.30: S-Kiekko Juniorit, Harjoitusjäähalli 3 (Finskankuja 8, Seinäjoki)

La 2.10 klo. 16.00-17.00: Vaasan Sport jr, Vaasan Sähkön areena harjoitushalli 3 (Rinnakkaistie 1, Vaasa)

Su 3.10 klo. 11.00-12.00: KeuPa HT, Keuruun jäähalli (Einari Vuorelantie 6, Keuruu)

Su 3.10 klo. 13.00-14.00: Alavuden Peli-Veikot, Alavuden jäähalli (Lakiantie 5, Alavus)

Su 3.10 klo. 16.30-17.30: Kurikan Ryhti, Kurikan jäähalli (Paulaharjuntie 25, Kurikka)

Ti 5.10 klo. 17.00-17.45: Järviseudun Pallokerho, JKH Areena (Ankkuritie 3, Alajärvi)

Ma 11.10 klo. 16.30-17.20: Saarijärven jääurheiluseura, Winled areena (Valotie 6, Saarijärvi)

Su 17.10 klo. 12.30-13.30: Terjärv Ungdoms Sportklubb, Skolgränd 2 (Terjärv/Teerijärvi)

La 23.10 klo. 12.00-13.00: JYP, Discos ja JyKi, Lähitapiola Areena (Rautpohjankatu 10, Jyväskylä)

 

Kymi-Saimaa ja Savo-Karjala

To 30.9 klo. 16.30-18.00: Kontionlahden Kajastus, Kontiohalli (Vierevänniementie 6, Kontionlahti)

Su 3.10 klo. 16.00-17.00: Juniori-KalPa, Olvi Areena (Hannes Kolehmaisenkatu 4, Kuopio)

La 9.10 klo. 10.40-11.40: IPK, Iisalmen jäähalli (Utamokatu 7, Iisalmi)

Su 10.10 klo. 12.30-13.30: Juniori Jokipojat, Mehtimäen jäähalli (Kisapolku 4, Joensuu)

Su 17.10 klo. 10.45-11.45: SaiPa, UK-Areena (Kisakatu 9, Lappeenranta)

 

Pohjoinen

La 2.10 klo. 11.00-11.50: Oulun Kärpät 46, Raksilan harjoitusjäähalli (Teuvo Pakkalankatu 11, Oulu)

La 2.10 klo. 11.00-13.00: Kuhmon Kiva HT, Kuhmon jäähalli (Martinpolku 5, Kuhmo)

Su 3.10 klo. 9.30-10.30: Kiimingin Kiekko-Pojat, Jäälihalli (Jäälintie 6, Jääli)

Su 3.10 klo. 15.00-16.15: Pyhäjärven Pohti, Inmet-Areena (Susitie 48, Pyhäsalmi)

Su 10.10 klo. 16.45-17.45: Kajaanin Junnu Hokki, Kajaanin harjoitusjäähalli (Kuntokatu 13, Kajaani)

 

Lappi

La 2.10 klo. 16:30-17.20: Rovaniemen Kiekko, Lappi areena (Hiihtomajantie 6, Rovaniemi)

Su 3.10 klo. 15.00-16.00: Kemijärven Kiekko, Wirta-areena (Pelkosenniementie 34, Kemijärvi)

Su 3.10 klo. 16.30-17.45: Sodankylän Pallo, New Boliden Areena (Haastajantie 4, Sodankylä)

Ke 6.10 klo. 17.30-18.45: Tunturi Kiekko, Ivalon sääsuojahalli (Vasantie 1, Inari)

Lisää Tyttökiekon uutisia

Olet nyt

 
 
 

Etsi sivustolta