maanantai, 28 lokakuu 2019 12:22

U20 Nuoret Leijonat kotiturnaukseensa tällä joukkueella

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU

Suomen alle 20-vuotiaiden maajoukkueen valmistautuminen vuodenvaihteen MM-kisoihin jatkuu Helsingissä 8.–10.11.2019 U20 Finnair Four Nations -turnauksessa. Suomen lisäksi turnaukseen osallistuvat Ruotsi, Tshekki ja Venäjä.

Maalivahdit:
1 Annunen Justus, Kärpät Oulu
31 Patrikainen Jasper, Peliitat Heinola

Puolustajat:
2 Hatakka Santeri, Ilves Tampere
3 Honka Anttoni, JYP Jyväskylä
4 Kokkonen Mikko, Jukurit Mikkeli
5 Kukkonen Miska, Lukko Rauma
6 Niemelä Topi, Kärpät Oulu
7 Nousiainen Kim, KalPa Kuopio
8 Rindell Axel, Jukurit Mikkeli
9 Seppälä Peetro, KooKoo Kouvola
25 Utunen Toni, Tappara Tampere

Hyökkääjät:
12 Erholtz Eemil, Sport Vaasa
13 Haatanen Aleks, Peliitat Heinola
14 Hirvonen Roni, Ässät Pori
15 Kivenmäki Otto, Ässät Pori
16 Lundell Anton, HIFK Helsinki
17 Maccelli Matias, Ilves Tampere
18 Oden Joonas, KooKoo Kouvola
19 Petman Ville, Lukko Rauma
20 Puistola Patrik, Tappara Tampere
21 Räty Aatu, Kärpät Oulu
22 Räty Aku, Kärpät Oulu
23 Saarela Antti, Ilves Tampere
24 Salonen Samuel, Pelicans Lahti
27 Tanus Kristian, Jukurit Mikkeli

Johtoryhmä:
Lindström Markus, joukkueenjohtaja
Helminen Raimo, päävalmentaja
Ruutu Tuomo, valmentaja
Hämäläinen Erik, valmentaja
Tolkki Mikael, videovalmentaja
Korhonen Markus, maalivahtivalmentaja
Keisala Joni, lääkäri
Rouhiainen Mika, fysioterapeutti
Honkaheimo Antti, fysioterapeutti
Järvinen Jukka, huoltaja
Oksanen Marko, huoltaja

Olet nyt

Lisää U20-uutisia

U20 Nuorten Leijonien ohjelma 2019-20

21.05.-22.05.2019:
U20 & U19 Kauden avaus & testit, Vierumäki

20.07.-25.07.2019:
Testi- ja otteluleiri, FIN-SUI & FIN-CZE, Vierumäki

21.07.-25.07.2019:
U19 Jää- ja otteluleiri, FIN-CZE, FIN-SUI, Vierumäki

25.07.-05.08.2019:
World Junior Summer Showcase -turnaus, Plymouth, USA

20.08.-26.08.2019:
Neljän maan turnaus, Perm, Venäjä

05.11.-10.11.2019:
Finnair Four Nations Tournament, Helsinki
Suomen otteluiden live-lähetykset

06.11.-10.11.2019:
U19 Maaotteluleiri, 3 x CZE-FIN, Tshekki

14.12.-17.12.2019:
MM-leiri I, Vierumäki

19.12.-25.12.2019:
MM-leiri II, Brno, Tshekki

26.12.2019-05.01.2020:
MM-kisat, Trinec & Ostrava, Tshekki

 

Etsi sivustolta