sunnuntai, 26 huhtikuu 2015 23:00

U18: Alle 18-vuotiaiden poikien MM-kisojen ohjelma, tulokset ja taulukot

Kirjoittanut

Päivitämme tähän uutiseen Sveitsin Zugissa ja Lucernessa 16.-26.4.2015 pelattavan alle 18-vuotiaiden poikien MM-turnauksen tulokset.

Alkulohkojako:
Lohko A (pelataan Lucernessa):
Ruotsi, Saksa, Slovakia, USA, Venäjä
Lohko B (pelataan Zugissa):
Kanada, Latvia, Suomi, Sveitsi, Tshekki

To 16.04.
15:45 Ruotsi   - Slovakia  A   1-3 (0-0, 0-1, 1-2)
16:45 Kanada   - Latvia    B  11-6 (2-3, 6-0, 3-3)
19:45 Venäjä   - USA       A   3-1 (0-1, 2-0, 1-0)
20:45 Suomi    - Tshekki   B   6-1 (1-1, 3-0, 2-0)

Pe 17.04.
15:45 Slovakia - USA       A   0-10 (0-4, 0-6, 0-0)
16:45 Latvia   - Tshekki   B   1-4 (0-1, 1-1, 0-2)
19:45 Venäjä   - Saksa     A   6-0 (2-0, 3-0, 1-0)
20:45 Suomi    - Sveitsi   B   3-1 (1-1, 1-0, 1-0)

La 18.04.
18:00 Saksa    - Ruotsi    A   1-7 (0-1, 0-5, 1-1)
19:45 Sveitsi  - Kanada    B   1-4 (0-1, 1-2, 0-1)

Su 19.04.
14:00 Slovakia - Venäjä    A   2-4 (1-2, 0-1, 1-1)
15:45 Latvia   - Suomi     B   1-3 (1-0, 0-2, 0-1)
18:00 USA      - Ruotsi    A   6-4 (1-1, 2-2, 3-1)
19:45 Tshekki  - Kanada    B   2-3 (1-1, 1-1, 0-1)

Ma 20.04.
19:45 Saksa    - Slovakia  A   3-4 VL (1-0, 1-1, 1-2, 0-0, 0-1)
20:45 Sveitsi  - Latvia    B   3-2 JA (0-0, 1-1, 1-1, 1-0)

Ti 21.04.
15:45 USA      - Saksa     A   13-1 (4-0, 5-1, 4-0)
16:45 Kanada   - Suomi     B   3-2 (0-2, 3-0, 0-0)
19:45 Ruotsi   - Venäjä    A   4-7 (2-1, 1-2, 1-4)
20:45 Tshekki  - Sveitsi   B   5-0 (2-0, 2-0, 1-0)

Alkulohko A:
Venäjä    4   4   0   0   0   20 -  7   12
USA       4   3   0   0   1   30 -  8    9
Slovakia  4   1   1   0   2    9 - 18    5
Ruotsi    4   1   0   0   3   16 - 17    3
Saksa     4   0   0   1   3    5 - 30    1

Alkulohko B:
Kanada    4   4   0   0   0   21 - 11   12
Suomi     4   3   0   0   1   14 -  6    9
Tshekki   4   2   0   0   2   12 - 10    6
Sveitsi   4   0   1   0   3    5 - 14    2
Latvia    4   0   0   1   3   10 - 21    1

Ke 22.04.
Välipäivä

To 23.04.
13:15 Karsintaottelu:
      Latvia - Saksa      5-3 (3-1, 1-0, 1-2)
15:45 Puolivälierä:
      USA    - Tshekki    7-2 (4-0, 0-1, 3-1)
17:00 Puolivälierä:
      Kanada - Ruotsi     5-3 (3-1, 1-0, 1-2)
19:45 Puolivälierä:
      Suomi  - Slovakia   3-0 (1-0, 0-0, 2-0)
21:00 Puolivälierä:
      Venäjä - Sveitsi    0-5 (0-1, 0-2, 0-2)

Pe 24.04.
19:00 Karsintaottelu:
      Saksa  - Latvia     3-5 (1-0, 1-2, 1-3)

La 25.04.
16:00 Välierä 1: 
      Kanada - USA        2-7 (0-0, 1-2, 1-5)
20:00 Välierä 2: 
      Suomi  - Sveitsi    5-4 JA (2-2, 0-0, 2-2, 1-0)

Su 26.04.
16:00 Pronssiottelu:
      Kanada - Sveitsi    5-2 (3-2, 2-0, 0-0)
20:00 Loppuottelu:
      USA    - Suomi      2-1 JA (0-1, 0-0, 1-0, 1-0)

Loppujärjestys:
1. USA
2. Suomi
3. Kanada
4. Sveitsi
5. Venäjä
6. Tshekki
7. Slovakia
8. Ruotsi
9. Latvia
10. Saksa

Ajat Suomen aikaa.

Jos kotijoukkue Sveitsi pelaa puolivälierissä, sen ottelu
on torstaina 23. huhtikuuta ohjelmassa kello 21 alkaen.

Jos kotijoukkue Sveitsi pelaa välierissä, sen ottelu
on lauantaina 25. huhtikuuta ohjelmassa kello 20 alkaen.

 

 

Viimeksi muutettu sunnuntai, 26 huhtikuu 2015 23:03