tiistai, 30 huhtikuu 2019 13:40

"Nollanelosten" maajoukkue-ehdokkaat ensimmäiselle U16-testileirille Vierumäelle – Tässä leirille kutsutut pelaajat

Kirjoittanut Toimitus
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU

Suomen alle 16-vuotiaiden poikien maajoukkue muodostetaan kaudella 2019–20 vuonna 2004 syntyneistä pelaajista. Vierumäellä järjestetään 5.–8.5.2019 testileiri, jolle on kutsuttu yhteensä 44 maajoukkue-ehdokasta. Tässä mukaan kutsuttujen pelaajien lista:

Maalivahdit (4):
Kokko Niklas, Kärpät Oulu
Leinonen Topias, JYP Jyväskylä
Marttinen Milo, KalPa Kuopio
Varis Kalle, SaiPa Lappeenranta

Puolustajat (16):
Falck Veeti, IPK Iisalmi
Grönlund Thomas, Karhu-Kissat Helsinki
Heinonen Otto, Ilves Tampere
Hintikka Juho, KalPa Kuopio
Jokinen Aarne, HPK Hämeenlinna
Kaituri Max, TPS Turku
Konidaris Daniel, Blues Espoo
Kulonummi Kasper, Jokerit Helsinki
Kärki Arttu, Ilves Tampere
Laakso Elmeri, Jokipojat Joensuu
Mönkkönen Mika, Jokerit Helsinki
Nissinen Tuomas, KJT Haukat Kerava
Ranta Joona, Kärpät Oulu
Salin Otto, Jokerit Helsinki
Sallinen Kasper, Pelicans Lahti
Vuontisvaara Ossi-Veikka, JYP Jyväskylä

Hyökkääjät (24):
Ahola Veeti, HC Nokia
Bau Samu, Viikingit Helsinki
Gröhn Niklas, SaiPa Lappeenranta
Helenius Kalle, Tappara Tampere
Hokkanen Otto, Ketterä Imatra (SaiPa-Ketterä)
Holm Kasper, Hermes Kokkola
Hynninen Tuomas, KalPa Kuopio
Höijer Jasperi, KooKoo Kouvola
Kaikkonen Teemu, KJT Haukat Kerava
Kaskimäki Aleksanteri, Jokipojat Joensuu
Keihäs Robin, TPS Turku
Kemell Joakim, JYP Jyväskylä
Kivipelto Viljami, JYP Jyväskylä
Korhonen Tuukka, Jokerit Helsinki
Lassila Jere, JYP Jyväskylä
Lukkari Juho, HPK Hämeenlinna
Maurola Valtteri, JYP Jyväskylä
Männistö Tommi, Jää-Ahmat Hyvinkää
Pesonen Iisai, KalPa Kuopio
Raiman Lauri, Kärpät Oulu
Rönni Topi, Tappara Tampere
Skog Aleksi, Jokerit Helsinki
Sulku Santeri, Brynäs IF, SWE
Vuorio Oskari, Blues Espoo

Olet nyt

Lisää U16-uutisia

U16 ohjelma kaudella 2019-20

05.05.-08.-05.2019:
Testileiri, Vierumäki

12.08.-16.08.2019:
Jääleiri & 2 x FIN-CZE, Vierumäki

16.10.-20.10.2019:
Saksa-maaottelut, Vierumäki
Suomen otteluiden live-lähetykset

11.12.-15.12.2019:
Maaotteluleiri, 3 x FIN-SWE, Kuusamo & Suomussalmi

26.12.-30.12.2019:
Neljän maan turnaus, Slovakia

02.-01.-05.01.2020:
Talviolympialaisten valmistautumisleiri, Vierumäki

09.01.-15.01.2020:
Talviolympialaiset, 3+3 -turnaus, Lausanne, Sveitsi

16.01.-22.01.2020:
Talviolympialaiset, joukkueturnaus, Lausanne, Sveitsi

06.02.-10.02.2020:
Neljän maan turnaus, Ruotsi

08.04.-12.04.2020:
Neljän maan turnaus, Rauma
Suomen otteluiden live-lähetykset

U16 joulukuussa 2019

Etsi sivustolta