torstai, 18 joulukuu 2014 20:14

A-maajoukkue // Otteluohjelma ja tulokset kaudella 2014-15

Kirjoittanut

Tästä uutisesta löydät A-maajoukkueen otteluohjelman ja tulokset kaudella 2014-15.

KARJALA-TURNAUS (EHT)
06.-09.11.2014 Helsinki

To 06.11.
18:30 Suomi   - Tshekki    2-1 (1-0, 1-1, 0-0)
20:00 Ruotsi  - Venäjä*    5-4 VL (2-0, 1-3, 1-1, 0-0, 1-0)

La 08.11.
12:00 Tshekki - Ruotsi     3-4 VL (0-0, 3-3, 0-0, 0-0, 0-1)
16:00 Venäjä  - Suomi      2-6 (1-1, 1-4, 0-1)

Su 09.11.
12:00 Venäjä  - Tshekki    4-2 (3-0, 0-0, 1-2)
16:00 Suomi   - Ruotsi     0-3 (0-1, 0-2, 0-0)

Lopputaulukko:
Ruotsi    3   1   2   0   0  12 -  7   7
Suomi     3   2   0   0   1   8 -  6   6
Venäjä    3   1   0   1   1  10 - 13   4
Tshekki   3   0   0   1   2   6 - 10   1

*Pelipaikkana Ruotsin Leksand


CHANNEL ONE CUP (EHT)
18.-21.12.2014 Sotshi, Venäjä

To 18.12.
18:00 Venäjä  - Suomi      2-0    (1-0, 0-0, 1-0)
19:30 Tshekki - Ruotsi*    4-6    (2-0, 2-3, 0-3)

La 20.12.
13:00 Ruotsi  - Venäjä     2-3    (0-1, 2-1, 0-1)
17:00 Suomi   - Tshekki    3-2 VL (1-0, 0-2, 1-0, 0-0, 1-0)

Su 21.12.
13:00 Venäjä  - Tshekki    3-2    (2-0, 1-1, 0-1)
17:00 Suomi   - Ruotsi     3-2 VL (1-0, 1-2, 0-0, 0-0, 1-0) 

*Pelattiin Tshekissä

Lopputaulukko:
Venäjä    3   3   0   0   0    8 -  4   9
Suomi     3   0   2   0   1    6 -  6   4
Ruotsi    3   1   0   1   1   10 - 10   4
Tshekki   3   0   0   1   2    8 - 12   1


RUOTSI-SUOMI JA TSHEKKI-VENÄJÄ (EHT)

To 05.02.
Tshekki - Venäjä  3-0 (1-0, 2-0, 0-0)
Pe 06.02.
Ruotsi - Suomi    Mitätöity
La 07.02.
Tshekki - Venäjä  4-3 (2-2, 1-0, 1-1)
Su 08.02.
Ruotsi - Suomi    3-2 (2-1, 1-1, 0-0)

Tshekki   2   2   0   0   0   7 - 3   6
Ruotsi    1   1   0   0   0   3 - 2   3
Suomi     1   0   0   0   1   2 - 3   0
Venäjä    2   0   0   0   2   3 - 7   0

Euro Hockey Tourin kokonaistilanne:
Ruotsi   7   3   2   1   1   25 - 19   14
Venäjä   8   4   0   1   3   21 - 24   13
Suomi    7   2   2   0   3   16 - 15   10
Tshekki  8   2   0   2   4   21 - 25    8


SVEITSI-SUOMI (2 ottelua, Euro Hockey Challenge)
Ke 01.04. 
20:45 Sveitsi - Suomi    4-1 (1-0, 2-0, 1-1)
Kloten

Pe 03.04. 
16:45 Sveitsi - Suomi    0-2 (0-1, 0-0, 0-1)
Basel


SUOMI-SAKSA (2 ottelua, Euro Hockey Challenge)
To 09.04.
18:30 Suomi - Saksa      4-0 (0-0, 2-0, 2-0)
Isku Areena, Lahti

Pe 10.04.
18:30 Suomi - Saksa      6-1 (2-1, 2-0, 2-0)
Barona Areena, Espoo


SUOMI-VENÄJÄ (2 ottelua, EHT)
To 16.04. 
18:30 Suomi - Venäjä     3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
Hakametsä, Tampere

La 18.04.
14:00 Suomi - Venäjä     4-2 (2-1, 2-0, 0-1)


TSHEKKI-SUOMI (2 ottelua, EHT)
Ke 22.04. 
18:30 Tshekki - Suomi    4-1 (1-1, 1-0, 2-0)
Znojmo

Pe 24.04. 
19:00 Tshekki - Suomi    3-2 VL (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 1-0)



MM-KISAT
01.–17.05.2015 Praha ja Ostrava, Tshekki

Alkulohkojako:

Lohko A (pelataan Prahassa):
Itävalta, Kanada, Latvia, Ranska, Ruotsi, Saksa,
Sveitsi, Tshekki

Lohko B (pelataan Ostravassa):
Norja, Slovakia, Slovenia, Suomi, Tanska, USA,
Valko-Venäjä, Venäjä

Pe 01.05.
17:15 Kanada   - Latvia      A   6-1 (3-0, 2-0, 1-1)
17:15 USA      - Suomi       B   5-1 (1-0, 2-1, 2-0)
21:15 Tshekki  - Ruotsi      A   5-6 VL
                                (1-2, 0-1, 4-2, 0-0, 0-1)
21:15 Venäjä   - Norja       B   6-2 (4-0, 2-2, 0-0)

La 02.05.
13:15 Sveitsi  - Itävalta    A   3-4 VL
                                (1-0, 1-1, 1-2, 0-0, 0-1)
13:15 Slovakia - Tanska      B   4-3 VL
                                (0-0, 0-1, 3-2, 0-0, 1-0)
17:15 Ranska   - Saksa       A   1-2 (0-1, 0-0, 1-1)
17:15 V-Venäjä - Slovenia    B   4-2 (2-1, 1-0, 1-1)
21:15 Latvia   - Tshekki     A   2-4 (1-0, 1-3, 0-1)
21:15 Norja    - USA         B   1-2 (1-1, 0-1, 0-0)

Su 03.05.
13:15 Itävalta - Ruotsi      A   1-6 (0-3, 0-3, 1-0)
13:15 Venäjä   - Slovenia    B   5-3 (3-0, 1-2, 1-1)
17:15 Kanada   - Saksa       A   10-0 (4-0, 5-0, 1-0)
17:15 V-Venäjä - Slovakia    B   1-2 JA (0-0, 0-0, 1-1, 0-1)
21:15 Ranska   - Sveitsi     A   1-3 (0-1, 0-1, 1-1)
21:15 Tanska   - Suomi       B   0-3 (0-0, 0-3, 0-0)

Ma 04.05.
17:15 Latvia   - Ruotsi      A   1-8 (0-1, 1-3, 0-4)
17:15 Venäjä   - USA         B   2-4 (0-1, 1-1, 1-2)
21:15 Kanada   - Tshekki     A   6-3 (2-1, 1-1, 3-1)
21:15 Norja    - Suomi       B   0-5 (0-1, 0-2, 0-2)

Ti 05.05.
17:15 Sveitsi  - Saksa       A   1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
17:15 Tanska   - V-Venäjä    B   1-5 (1-0, 0-3, 0-2)
21:15 Itävalta - Ranska      A   0-2 (0-0, 0-0, 0-2)
21:15 Slovakia - Slovenia    B   3-1 (0-1, 0-0, 3-0)

Ke 06.05.
17:15 Sveitsi  - Latvia      A   1-2 JA (0-0, 0-1, 1-0, 0-1)
17:15 Venäjä   - Tanska      B   5-2 (2-0, 1-1, 2-1)
21:15 Ruotsi   - Kanada      A   4-6 (3-0, 1-3, 0-3)
21:15 Slovakia - Norja       B   2-3 (1-0, 1-2, 0-1)

To 07.05.
17:15 Tshekki  - Ranska      A   5-1 (0-0, 2-1, 3-0)
17:15 USA      - V-Venäjä    B   2-5 (0-0, 1-3, 1-2)
21:15 Ruotsi   - Saksa       A   4-3 (2-1, 0-1, 2-1)
21:15 Suomi    - Slovenia    B   4-0 (2-0, 2-0, 0-0)

Pe 08.05.
17:15 Tshekki  - Itävalta    A   4-0 (0-0, 3-0, 1-0)
17:15 Slovenia - Norja       B   1-3 (0-1, 1-2, 0-0)
21:15 Saksa    - Latvia      A   2-1 (0-1, 0-0, 2-0)
21:15 USA      - Tanska      B   1-0 (0-0, 1-0, 0-0)

La 09.05.
13:15 Ranska   - Kanada      A   3-4 (1-2, 0-1, 2-1)
13:15 V-Venäjä - Venäjä      B   0-7 (0-1, 0-3, 0-3)
17:15 Itävalta - Latvia      A   1-2 JA (1-0, 0-1, 0-0, 0-1)
17:15 Suomi    - Slovakia    B   3-0 (0-0, 0-0, 3-0)
21:15 Ruotsi   - Sveitsi     A   2-1 JA (1-0, 0-0, 0-1, 1-0)
21:15 Tanska   - Norja       B   4-1 (2-1, 1-0, 1-0)

Su 10.05.
17:15 Saksa    - Tshekki     A   2-4 (1-1, 1-2, 0-1)
17:15 Slovenia - USA         B   1-3 (0-2, 1-0, 0-1)
21:15 Sveitsi  - Kanada      A   2-7 (1-2, 0-3, 1-2)
21:15 Slovakia - Venäjä      B   2-3 JA (1-0, 0-1, 1-1, 0-1)

Ma 11.05.
17:15 Saksa    - Itävalta    A   2-3 VL
                                (0-0, 0-1, 2-1, 0-0, 0-1)
17:15 Suomi    - V-Venäjä    B   3-2 VL
                                (0-0, 0-0, 2-2, 0-0, 1-0)
21:15 Ruotsi   - Ranska      A   4-2 (1-0, 1-2, 2-0)
21:15 Slovenia - Tanska      B   1-0 (1-0, 0-0, 0-0)

Ti 12.05.
13:15 Kanada   - Itävalta    A  10-1 (4-0, 2-0, 4-1)
13:15 Norja    - V-Venäjä    B   2-3 (0-1, 1-2, 1-0)
17:15 Latvia   - Ranska      A   2-3 VL
                                (1-0, 1-0, 0-2, 0-0, 0-1)
17:15 USA      - Slovakia    B   5-4 JA (2-0, 2-4, 0-0, 1-0)
21:15 Tshekki  - Sveitsi     A   2-1 VL
                                (0-1, 0-0, 1-0, 0-0, 1-0)
21:15 Suomi    - Venäjä      B   3-2 VL
                                (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 1-0)

Alkulohkojen lopputaulukot:
Alkulohko A:
Kanada         7   7   0   0   0   49 - 14   21
Ruotsi         7   4   2   0   1   34 - 19   16
Tshekki        7   4   1   1   1   27 - 18   15
Sveitsi        7   2   0   4   1   12 - 18   10
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Saksa          7   2   0   1   4   11 - 24    7
Ranska         7   1   1   0   5   13 - 20    5
Latvia         7   0   2   1   4   11 - 25    5
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Itävalta       7   0   2   1   4   10 - 29    5

Alkulohko B:
USA            7   5   1   0   1   22 - 14   17
Suomi          7   4   2   0   1   22 -  9   16
Venäjä         7   4   1   1   1   30 - 16   15
Valko-Venäjä   7   4   0   2   1   20 - 19   14
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Slovakia       7   1   2   2   2   17 - 19    9
Norja          7   2   0   0   5   12 - 23    6
Tanska         7   1   0   1   5   10 - 20    4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Slovenia       7   1   0   0   6    9 - 22    3

To 14.05. Puolivälierät:
16:15 (O) USA    - Sveitsi        3-1 (0-1, 2-0, 1-0)
17:15 (P) Kanada - Valko-Venäjä   9-0 (4-0, 2-0, 3-0)
20:15 (O) Ruotsi - Venäjä         3-5 (0-2, 1-1, 2-2)
21:15 (P) Suomi  - Tshekki        3-5 (1-1, 1-2, 1-2)

USA, Kanada, Venäjä ja Tshekki välieriin.

La 16.05. Välierät:
16:15 (P) Kanada - Tshekki        2-0 (1-0, 1-0, 0-0)  
20:15 (P) USA    - Venäjä         0-4 (0-0, 0-0, 0-4)

Kanada ja Venäjä loppuotteluun,
Tshekki ja USA pronssipeliin.

Su 17.05.
17:15 Pronssiottelu:
     (P)  USA    - Tshekki        3-0 (2-0, 1-0, 0-0)
21:45 Loppuottelu:
     (P)  Kanada - Venäjä         6-1 (1-0, 3-0, 2-1)

O = Ostrava
P = Praha

Loppujärjestys:
Kultaa: Kanada
Hopeaa: Venäjä
Pronssia: USA

4. Tshekki
5. Ruotsi
6. Suomi
7. Valko-Venäjä
8. Sveitsi
9. Slovakia
10. Saksa
11. Norja
12. Ranska
13. Latvia
14. Tanska
15. Itävalta
16. Slovenia

 

 

Viimeksi muutettu torstai, 06 elokuu 2015 02:48

Olet nyt

Etsi sivustolta