perjantai, 28 marraskuu 2014 13:04

U20 // Otteluohjelma ja tulokset kaudella 2014-15

Kirjoittanut

Tästä uutisesta löydät alle 20-vuotiaiden poikien maajoukkueen otteluohjelman ja tulokset kaudella 2014-15. Uutisessa ovat myös Nuorten Leijonien ns. haastajajoukkueen (U19) otteluiden ja turnausten tiedot.

LAKE PLACIDIN KANSAINVÄLINEN TURNAUS
03.-09.08.2014 Lake Placid, USA

Osallistujat: Ruotsi, Suomi, USA (kahdella joukkueella)

Su 03.08.
USA Valkoinen - Ruotsi  3-4 (0-2, 1-2, 2-0)
USA Sininen   - Suomi   2-1 (0-0, 0-0, 2-1)

Ma 04.08.
USA Sininen   - Ruotsi  2-6 (1-1, 1-3, 0-2)
USA Valkoinen - Suomi   3-4 (0-1, 2-2, 1-1)

Ke 06.08.
USA           - Ruotsi  7-1 (1-0, 4-0, 2-1)

To 07.08.
USA           - Suomi   9-1 (2-0, 3-1, 4-0)

Pe 09.08.
Suomi         - Ruotsi  4-2 (1-1, 2-1, 1-0)


NELJÄN MAAN TURNAUS
29.-31.08.2014 Jönköping, Ruotsi

Osallistujat: Ruotsi, Suomi, Tshekki, Venäjä

Pe 29.08.
16:00 Suomi   - Venäjä   2-1 VL (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 1-0)
19:30 Ruotsi  - Tshekki  7-2    (3-0, 1-2, 3-0)

La 30.08.
14:00 Venäjä  - Tshekki  7-0    (0-0, 4-0, 3-0)
17:30 Ruotsi  - Suomi    1-5    (0-0, 1-2, 0-3)

Su 31.08.
12:00 Tshekki - Suomi    1-7    (0-2, 0-1, 1-4)
15:30 Ruotsi  - Venäjä   2-1    (1-0, 1-0, 0-1)

Ajat Suomen aikaa.

Lopputaulukko:
Suomi    3   2   1   0   0   14 -  3    8
Ruotsi   3   2   0   0   1   10 -  8    6
Venäjä   3   1   0   1   1    9 -  4    4
Tshekki  3   0   0   0   3    3 - 21    0


NELJÄN MAAN TURNAUS
06.-08.11.2014 Prerov, Tshekki

Osallistujat: Ruotsi, Suomi, Tshekki, Venäjä

To 06.11.
17:00 Suomi   - Venäjä  2-3    (0-0, 1-2, 1-1)
20:30 Tshekki - Ruotsi  3-5    (0-0, 1-1, 2-3)

Pe 07.11.
16:00 Ruotsi  - Suomi   4-2    (1-0, 1-0, 2-2)
19:30 Tshekki - Venäjä  2-1    (1-0, 1-1, 0-0)

La 08.11.
14:00 Venäjä  - Ruotsi  1-4    (0-1, 0-3, 1-0)
17:30 Tshekki - Suomi   3-2 JA (0-0, 1-1, 1-1, 1-0)

Ajat Suomen aikaa.

Lopputaulukko:
Ruotsi   3   3   0   0   0  13 -  6   9
Tshekki  3   1   1   0   1   8 -  8   5
Venäjä   3   1   0   0   2   5 -  8   3
Suomi    3   0   0   1   2   6 - 10   1


TSHEKKI-OTTELUT (U19)
07-09.11.2014 Salo, Forssa ja Lohja

Pe 07.11.
18:30 Salo   Suomi - Tshekki 4-6 (1-1, 1-2, 2-3)

La 08.11.
16:00 Forssa Suomi - Tshekki 3-0 (2-0, 1-0, 0-0)

Su 09.11.
12:00 Lohja  Suomi - Tshekki 6-1 (2-1, 2-0, 2-0)


MM-LEIRI II
19.-21.12. Napanee ja Oshawa, Kanada

Pe 19.12.
Napanee  Suomi - Tshekki    2-1 VL (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 1-0)

Su 21.12.
Oshawa   Venäjä - Suomi     2-3 VL (1-0, 0-2, 1-0, 0-0, 0-1)


MM-KISAT
26.12.2014 - 05.01.2015 Toronto ja Montreal, Kanada

Alkulohko A (Montreal): 
Kanada, Saksa, Slovakia, Suomi, USA
Alkulohko B (Toronto): 
Ruotsi, Sveitsi, Tanska, Tshekki, Venäjä

Pe 26.12.2014
20:00 Tanska   - Venäjä   B  2-3 VL (2-0, 0-1, 0-1, 0-0, 0-1)
22:00 Suomi    - USA      A  1-2 VL (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1)
00:00 Ruotsi   - Tshekki  B  5-2    (2-0, 1-2, 2-0)
03:00 Kanada   - Slovakia A  8-0    (3-0, 4-0, 1-0)

La 27.12.2014
20:00 Tanska   - Ruotsi   B  1-5    (0-3, 1-2, 0-0)
23:00 Slovakia - Suomi    A  2-1    (1-1, 1-0, 0-0)
00:00 Tshekki  - Sveitsi  B  2-5    (2-2, 0-3, 0-0)
03:00 Saksa    - Kanada   A  0-4    (0-2, 0-0, 0-2)

Sunnuntai 28.12.2014
00:00 Sveitsi  - Venäjä   B  0-7    (0-3, 0-2, 0-2)
03:00 USA      - Saksa    A  6-0    (2-0, 2-0, 2-0)

Ma 29.12.2014
20:00 Tshekki  - Tanska   B  4-3 JA (1-1, 1-1, 1-1, 1-0)
23:00 USA      - Slovakia A  3-0    (0-0, 1-0, 2-0)
00:00 Ruotsi   - Venäjä   B  3-2    (1-0, 0-1, 2-1)
03:00 Suomi    - Kanada   A  1-4    (0-1, 1-1, 0-2)

Ti 30.12.2014
00:00 Sveitsi  - Tanska   B  3-4 VL (2-1, 1-2, 0-0, 0-0, 0-1)
03:00 Slovakia - Saksa    A  5-2    (3-1, 0-0, 2-1)

Ke 31.12.2014
20:00 Sveitsi  - Ruotsi   B  1-5    (1-1, 0-4, 0-0)
23:00 Kanada   - USA      A  5-3    (0-0, 2-1, 3-2)
00:00 Venäjä   - Tshekki  B  1-4    (0-1, 1-1, 0-2)
03:00 Saksa    - Suomi    A  0-2    (0-1, 0-1, 0-0)

Lohkojen lopputaulukot:
A-lohko:
Kanada     4   4   0   0   0  21 -  4  12
USA        4   2   1   0   1  14 -  6   8
Slovakia   4   2   0   0   2   7 - 14   6
Suomi      4   1   0   1   2   5 -  8   4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Saksa      4   0   0   0   4   2 - 17   0

B-lohko:
Ruotsi     4   4   0   0   0  18 -  6  12
Tshekki    4   1   1   0   2  12 - 14   5
Venäjä     4   1   1   0   2  13 -  9   5
Tanska     4   0   1   2   1  10 - 15   4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sveitsi    4   1   0   1   2   9 - 18   4

Perjantai 02.01.2015
18:00 Karsintaottelu 1:
      Sveitsi - Saksa     5-2    (1-0, 3-1, 1-1)
Puolivälierät:
20:00 USA     - Venäjä    2-3    (0-2, 1-0, 1-1)
22:00 Ruotsi  - Suomi     6-3    (0-0, 3-3, 3-0)
00:00 Tshekki - Slovakia  0-3    (0-1, 0-0, 0-2)
03:00 Kanada  - Tanska    8-0    (2-0, 3-0, 3-0)

Lauantai 03.01.2015
02:00 Karsintaottelu 2:
      Saksa - Sveitsi     2-5    (1-2, 1-1, 0-2)

Sunnuntai 04.01.2015
23:00 Välierä 1:
      Ruotsi - Venäjä     1-4    (0-0, 0-2, 1-2)
03:00 Välierä 2:
      Kanada - Slovakia   5-1    (1-0, 2-1, 2-0)

Maanantai 05.01.2015
23:00 Pronssiottelu:
      Ruotsi - Slovakia   2-4    (2-2, 0-0, 0-2)
03:00 Loppuottelu:
      Kanada - Venäjä     5-4    (2-1, 3-3, 0-0)

Loppujärjestys:
1. Kanada
2. Venäjä
3. Slovakia
4. Ruotsi
5. USA
6. Tshekki
7. Suomi
8. Tanska
9. Sveitsi
10. Saksa

Ajat Suomen aikaa. Viikonpäivä Kanadan mukaan, eli
esimerkiksi sunnuntaille 28.12.2014 merkityt ottelut
alkavat Suomen aikaa maanantain puolella.


VIIDEN MAAN TURNAUS (U19)
04.-08.02.2015 Göteborg, Ruotsi

Osallistujat: Ruotsi, Saksa, Suomi, Sveitsi, Tshekki

Ke 04.02.
20:00 Tshekki - Suomi     1-3 (0-0, 0-2, 1-1)
20:00 Ruotsi - Saksa      8-1 (3-0, 2-0, 3-1)

To 05.02.
17:00 Saksa - Tshekki     2-4 (0-2, 0-1, 2-1)
20:15 Ruotsi - Sveitsi    4-3 VL
                          (1-2, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Pe 06.02.
19:00 Saksa - Suomi       0-3 (0-0, 0-2, 0-1)
19:00 Tshekki - Sveitsi   3-1 (1-0, 2-0, 0-1)

La 07.02.
16:00 Sveitsi - Saksa     3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
16:00 Ruotsi - Suomi      5-3 (2-1, 1-0, 2-2)

Su 08.02.
13:00 Suomi - Sveitsi     5-3 (1-2, 1-1, 3-0)
14:00 Ruotsi - Tshekki    6-0 (1-0, 4-0, 1-0)

Ajat Suomen aikaa.

Lopputaulukko:
Ruotsi    4   3   1   0   0   23 -  7   11
Suomi     4   3   0   0   1   14 -  9    9
Tshekki   4   2   0   0   2    8 - 12    6
Sveitsi   4   1   0   1   2   10 - 13    4


NELJÄN MAAN TURNAUS
09.-11.04.2015 Bratislava, Slovakia

Osallistujat: Slovakia, Suomi, Tshekki, Venäjä

To 09.04.
14:30 Tshekki - Suomi
18:00 Slovakia - Venäjä

Pe 10.04.
14:30 Venäjä - Tshekki
18:00 Slovakia - Suomi

La 11.04.
11:30 Venäjä - Suomi
15:00 Slovakia - Tshekki

 

 

Viimeksi muutettu torstai, 06 elokuu 2015 02:53

Olet nyt

Etsi sivustolta