perjantai, 28 marraskuu 2014 12:59

U18 // Otteluohjelma ja tulokset kaudella 2014-15

Kirjoittanut

Tästä uutisesta löydät alle 18-vuotiaiden poikien maajoukkueen otteluohjelman ja tulokset kaudella 2014-15.

IVAN HLINKAN MUISTOTURNAUS

11.-16.08.2014 Tshekki ja Slovakia

Alkulohkot:
Alkulohko A: Suomi, Tshekki, USA, Venäjä
Alkulohko B: Kanada, Ruotsi, Slovakia, Sveitsi

Ma 11.08.
15:00  B  Sveitsi  - Kanada     1-5 (0-2, 1-2, 0-1)
16:30  A  Suomi    - Venäjä     5-2 (1-2, 2-0, 2-0)
18:30  B  Slovakia - Ruotsi     1-6 (1-1, 0-3, 0-2)
20:00  A  Tshekki  - USA        4-2 (0-1, 3-0, 1-1)

Ti 12.08.
15:00  B  Kanada   - Ruotsi     5-1 (0-0, 2-1, 3-0)
16:30  A  Venäjä   - USA        4-7 (3-2, 1-2, 0-3)
18:30  B  Slovakia - Sveitsi    1-3 (0-1, 0-2, 1-0)
20:00  A  Tshekki  - Suomi      4-3 (1-1, 1-1, 2-1)

Ke 13.08.
15:00  B  Ruotsi   - Sveitsi    7-2 (4-1, 3-1, 0-0)
16:30  A  USA      - Suomi      9-4 (1-1, 3-2, 5-1)
18:30  B  Slovakia - Kanada     0-3 (0-2, 0-1, 0-0)
20:00  A  Tshekki  - Venäjä    11-2 (2-1, 5-0, 4-1)

Alkulohkojen lopputaulukot:

Alkulohko A:
Tshekki     3   3   0   0   0  19 -  7   9
USA         3   2   0   0   1  18 - 12   6
Suomi       3   1   0   0   2  12 - 15   3
Venäjä      3   0   0   0   3   8 - 23   0

Alkulohko B:
Kanada      3   3   0   0   0  15 -  3   9
Ruotsi      3   2   0   0   1  14 -  8   6
Sveitsi     3   1   0   0   2   6 - 13   3
Slovakia    3   0   0   0   3   3 - 14   0

Pe 15.08.
16:30     Sijoitusottelu 5-6:
          Suomi   - Sveitsi     9-3 (4-0, 5-2, 0-1)
18:30     Välieräottelu:
          Kanada  - USA        11-5 (3-1, 5-2, 3-2)
20:00     Välieräottelu:
          Tshekki - Ruotsi      4-3 (1-0, 3-3, 0-0)

La 16.08.
16:00     Pronssiottelu:
          USA     - Ruotsi      5-4 JA (3-2, 0-0, 1-2, 1-0)
18:00     Loppuottelu:
          Tshekki - Kanada      2-6    (0-4, 2-1, 0-1)

Loppujärjestys:
1. Kanada
2. Tshekki
3. USA
4. Ruotsi
5. Suomi
6. Sveitsi
7. Venäjä
8. Slovakia


NELJÄN MAAN TURNAUS
07.-09.11.2014 Sundsvall, Ruotsi

Pe 07.11.
16:30 Suomi   - USA       1-8    (0-1, 1-4, 0-3)
20:00 Ruotsi  - Sveitsi   4-1    (1-0, 1-0, 2-1)

La 08.11.
14:00 USA     - Sveitsi   7-1    (5-0, 1-1, 1-0)
17:30 Ruotsi  - Suomi     6-5 JA (2-2, 1-1, 2-2, 1-0)

Su 09.11.
12:00 Sveitsi - Suomi     4-5    (1-1, 2-4, 1-0)
15:30 Ruotsi  - USA       4-6    (3-2, 0-2, 1-2)

Ajat Suomen aikaa.

Lopputaulukko:
USA      3   3   0   0   0  21 -  6   9
Ruotsi   3   1   1   0   1  14 - 12   5
Suomi    3   1   0   1   1  11 - 18   4
Sveitsi  3   0   0   0   3   6 - 16   0


VIIDEN MAAN TURNAUS
26.-30.12.2014 Sveitsi

Pe 26.12.
17:30 Tshekki  - Slovakia   5-1    (3-0, 1-1, 1-0)
21:00 Sveitsi  - Saksa      3-4 JA (0-1, 1-2, 2-0, 0-1)

La 27.12.
16:00 Tshekki  - Suomi      0-2 (0-1, 0-0, 0-1)
19:30 Slovakia - Sveitsi    2-3 (1-0, 0-3, 1-0)

Su 28.12.
16:00 Suomi    - Slovakia   3-2 JA (1-1, 1-1, 0-0, 1-0)
19:30 Saksa    - Tshekki    2-5    (1-2, 1-2, 0-1)

Ma 29.12.
16:00 Slovakia - Saksa      2-1    (1-0, 0-0, 1-1)
19:30 Suomi    - Sveitsi    5-0    (1-0, 3-0, 1-0)

Ti 30.12.
12:00 Saksa    - Suomi      4-5 JA (2-2, 2-0, 0-2, 0-1)
15:30 Sveitsi  - Tshekki    0-8    (0-2, 0-3, 0-3)
Ajat Suomen aikaa.

Lopputaulukko:
Suomi      4   2   2   0   0   15 -  6  10
Tshekki    4   3   0   0   1   18 -  5   9
Slovakia   4   1   0   1   2    7 - 12   4
Sveitsi    4   1   0   1   2    6 - 19   4
Saksa      4   0   1   1   2   11 - 15   1


VIIDEN MAAN TURNAUS
04.-08.02.2015 Kravare ja Poruba, Tshekki

Ke 04.02.
16:00 (K)  USA     - Ruotsi  5-4 VL (2-0, 1-3, 1-1, 0-0, 1-0)
19:30 (K)  Tshekki - Suomi   6-4 (1-2, 2-2, 3-0)

To 05.02.
18:00 (K)  Suomi   - Venäjä  3-5 (0-1, 2-3, 1-1)
18:00 (P)  Tshekki - Ruotsi  3-2 VL (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Pe 06.02.
15:30 (K)  Ruotsi  - Suomi   5-3 (0-0, 2-1, 3-2)
19:00 (K)  Venäjä  - USA     5-4 JA (3-1, 1-1, 0-2, 1-0)

La 07.02.
18:00 (P)  Suomi   - USA     1-5 (1-2, 0-0, 0-3)
18:00 (K)  Tshekki - Venäjä  2-3 JA (0-1, 1-1, 1-0, 0-1)

Su 08.02.
15:30 (K)  Venäjä  - Ruotsi  5-1 (2-0, 2-1, 1-0)
19:00 (K)  Tshekki - USA     2-6 (1-0, 0-3, 1-3)

(K) = pelipaikkana Kravare
(P) = pelipaikkana Poruba

Ajat Suomen aikaa.

Lopputaulukko:
Venäjä   4   2   2   0   0   18 - 10   10
USA      4   2   1   1   0   20 - 12    9
Tshekki  4   1   1   1   1   13 - 15    6
Ruotsi   4   1   0   2   1   12 - 16    5
Suomi    4   0   0   0   4   11 - 21    0


MM-KISAT
16.-26.04.2015 Zug ja Lucerne, Sveitsi

Alkulohkojako:
Lohko A (pelataan Lucernessa):
Ruotsi, Saksa, Slovakia, USA, Venäjä
Lohko B (pelataan Zugissa):
Kanada, Latvia, Suomi, Sveitsi, Tshekki

To 16.04.
15:45 Ruotsi   - Slovakia  A   1-3 (0-0, 0-1, 1-2)
16:45 Kanada   - Latvia    B  11-6 (2-3, 6-0, 3-3)
19:45 Venäjä   - USA       A   3-1 (0-1, 2-0, 1-0)
20:45 Suomi    - Tshekki   B   6-1 (1-1, 3-0, 2-0)

Pe 17.04.
15:45 Slovakia - USA       A   0-10 (0-4, 0-6, 0-0)
16:45 Latvia   - Tshekki   B   1-4 (0-1, 1-1, 0-2)
19:45 Venäjä   - Saksa     A   6-0 (2-0, 3-0, 1-0)
20:45 Suomi    - Sveitsi   B   3-1 (1-1, 1-0, 1-0)

La 18.04.
18:00 Saksa    - Ruotsi    A   1-7 (0-1, 0-5, 1-1)
19:45 Sveitsi  - Kanada    B   1-4 (0-1, 1-2, 0-1)

Su 19.04.
14:00 Slovakia - Venäjä    A   2-4 (1-2, 0-1, 1-1)
15:45 Latvia   - Suomi     B   1-3 (1-0, 0-2, 0-1)
18:00 USA      - Ruotsi    A   6-4 (1-1, 2-2, 3-1)
19:45 Tshekki  - Kanada    B   2-3 (1-1, 1-1, 0-1)

Ma 20.04.
19:45 Saksa    - Slovakia  A   3-4 VL 
                               (1-0, 1-1, 1-2, 0-0, 0-1)
20:45 Sveitsi  - Latvia    B   3-2 JA (0-0, 1-1, 1-1, 1-0)

Ti 21.04.
15:45 USA      - Saksa     A   13-1 (4-0, 5-1, 4-0)
16:45 Kanada   - Suomi     B   3-2 (0-2, 3-0, 0-0)
19:45 Ruotsi   - Venäjä    A   4-7 (2-1, 1-2, 1-4)
20:45 Tshekki  - Sveitsi   B   5-0 (2-0, 2-0, 1-0)

Alkulohko A:
Venäjä    4   4   0   0   0   20 -  7   12
USA       4   3   0   0   1   30 -  8    9
Slovakia  4   1   1   0   2    9 - 18    5
Ruotsi    4   1   0   0   3   16 - 17    3
Saksa     4   0   0   1   3    5 - 30    1

Alkulohko B:
Kanada    4   4   0   0   0   21 - 11   12
Suomi     4   3   0   0   1   14 -  6    9
Tshekki   4   2   0   0   2   12 - 10    6
Sveitsi   4   0   1   0   3    5 - 14    2
Latvia    4   0   0   1   3   10 - 21    1

Ke 22.04.
Välipäivä

To 23.04.
13:15 Karsintaottelu:
      Latvia - Saksa      5-3 (3-1, 1-0, 1-2)
15:45 Puolivälierä:
      USA    - Tshekki    7-2 (4-0, 0-1, 3-1)
17:00 Puolivälierä:
      Kanada - Ruotsi     5-3 (3-1, 1-0, 1-2)
19:45 Puolivälierä:
      Suomi  - Slovakia   3-0 (1-0, 0-0, 2-0)
21:00 Puolivälierä:
      Venäjä - Sveitsi    0-5 (0-1, 0-2, 0-2)

Pe 24.04.
19:00 Karsintaottelu:
      Saksa  - Latvia     3-5 (1-0, 1-2, 1-3)

La 25.04.
16:00 Välierä 1:
      Kanada - USA        2-7 (0-0, 1-2, 1-5)
20:00 Välierä 2:
      Suomi  - Sveitsi    5-4 JA (2-2, 0-0, 2-2, 1-0)

Su 26.04.
16:00 Pronssiottelu:
      Kanada - Sveitsi    5-2 (3-2, 2-0, 0-0)
20:00 Loppuottelu:
      USA    - Suomi      2-1 JA (0-1, 0-0, 1-0, 1-0)

Loppujärjestys:
1. USA
2. Suomi
3. Kanada
4. Sveitsi
5. Venäjä
6. Tshekki
7. Slovakia
8. Ruotsi
9. Latvia
10. Saksa

Ajat Suomen aikaa.

Jos kotijoukkue Sveitsi pelaa puolivälierissä, sen ottelu
on torstaina 23. huhtikuuta ohjelmassa kello 21 alkaen.

Jos kotijoukkue Sveitsi pelaa välierissä, sen ottelu
on lauantaina 25. huhtikuuta ohjelmassa kello 20 alkaen.

 

 

Viimeksi muutettu torstai, 06 elokuu 2015 02:53

Olet nyt

Etsi sivustolta