perjantai, 28 marraskuu 2014 12:56

U17 // Otteluohjelma ja tulokset kaudella 2014-15

Kirjoittanut

Tästä uutisesta löydät alle 17-vuotiaiden poikien maajoukkueen otteluohjelman ja tulokset kaudella 2014-15.

VENÄJÄ-OTTELUT
15.-17.08.2014 Vierumäki

Pe 15.08.
16:30 Suomi - Venäjä  2-4 (0-0, 1-2, 1-2)

La 16.08.
18:00 Suomi - Venäjä  4-5 VL (1-1, 2-2, 1-1, 0-0, 0-1)

Su 17.08.
15:00 Suomi - Venäjä  4-0 (1-0, 1-0, 2-0)


FINNKAMPEN
29.-31.08.2014 Örebro, Ruotsi

Pe 29.08.
19:00 Ruotsi - Suomi  3-2 VL (0-0, 1-2, 1-0, 0-0, 1-0)

La 30.08.
17:00 Ruotsi - Suomi  4-3 (0-0, 4-1, 0-2)

Su 31.08.
13:00 Ruotsi - Suomi  3-2 VL (1-0, 0-0, 1-2, 0-0, 1-0)

Ajat Suomen aikaa.


WORLD U17 HOCKEY CHALLENGE
02.-08.11.2014 Sarnia, Kanada

Su 02.11.
15:00 Kanada Valkoinen - Suomi            1-5
15:00 Ruotsi           - USA              3-6

17:00 Kanada Musta     - Venäjä           1-5

17:00 Slovakia         - Kanada Punainen  0-6

Ma 03.11.
14:00 Venäjä           - Suomi            4-5 VL
15:00 USA              - Slovakia         7-1
19:00 Kanada Musta     - Kanada Valkoinen 4-5 JA
19:00 Kanada Punainen  - Ruotsi           4-2

Ti 04.11.
15:00 Slovakia         - Ruotsi           0-7
19:00 Suomi            - Kanada Musta     3-4
19:00 Kanada Valkoinen - Venäjä           4-2
19:00 Kanada Punainen  - USA              3-7

Alkulohko A:
Suomi             3   1   1   0   1   13 -  9   5
Kanada Valkoinen  3   1   1   0   1   10 - 11   5
Venäjä            3   1   0   1   1   11 - 10   4
Kanada Musta      3   1   0   1   1    9 - 13   4

Alkulohko B:
USA               3   3   0   0   0   20 -  7   9
Kanada Punainen   3   2   0   0   1   13 -  5   6
Ruotsi            3   1   0   0   2   12 - 10   3
Slovakia          3   0   0   0   3    1 - 20   0

To 06.11. neljännesfinaalit
15:00 USA - Kanada Musta           4-1
15:00 Suomi - Slovakia             5-1
19:00 Kanada Punainen - Venäjä     1-4
19:00 Kanada Valkoinen - Ruotsi    0-2

Pe 07.11.
15:00 Sijoitusottelu: Kanada Musta - Slovakia      3-2 JA
15:00 Semifinaali:    USA          - Ruotsi        4-1
19:00 Sijoitusottelu: Kanada Pun.  - Kanada Valk.  2-3 JA
19:00 Semifinaali:    Suomi        - Venäjä        1-6

La 08.11.
13:00 Pronssiottelu:  Suomi        - Ruotsi        1-3
19:30 Finaali:        USA          - Venäjä        1-2


TSHEKKI-OTTELUT
28.-30.12.2014 Trebic, Budejovice ja Jihlava, Tshekki

Su 28.12.
18:00 Tshekki - Suomi 4-2    (2-0, 1-1, 1-1)
Trebic

Ma 29.12.
18:00 Tshekki - Suomi 5-6 VL (1-3, 1-1, 3-1, 0-0, 0-1)
Budejovice

Ti 30.12.
18:00 Tshekki - Suomi 6-2    (1-0, 3-0, 2-2)
Jihlava


NUORTEN TALVIOLYMPIAPÄIVÄT
24.-31.01.2015 Itävalta
Lohkojako:
Alkulohko A: Slovakia, Sveitsi, Tshekki
Alkulohko B: Itävalta, Suomi, Venäjä

Ma 26.01.
16:00 Tshekki  - Sveitsi   A   8-2 (2-1, 4-0, 2-1)
19:30 Venäjä   - Suomi     B   3-2 (1-1, 1-0, 1-1)

Ti 27.01.
16:00 Sveitsi  - Slovakia  A   2-1 JA (1-1, 0-0, 0-0, 1-0)
19:30 Itävalta - Venäjä    B   0-5 (0-2, 0-3, 0-0)

Ke 28.01.
16:00 Slovakia - Tshekki   A   1-3 (0-2, 1-0, 0-1)
19:30 Suomi    - Itävalta  B  10-1 (4-0, 2-0, 4-1)

Alkulohko A:
Tshekki   2   2   0   0   0  11 - 3   6
Sveitsi   2   0   1   0   1   4 - 9   2
Slovakia  2   0   0   1   1   2 - 5   1

Alkulohko B:
Venäjä    2   2   0   0   0   8 - 2   6
Suomi     2   1   0   0   1  12 - 4   3
Itävalta  2   0   0   0   2   1 -15   0

To 29.01.
16:00 Ottelu sijoista 5-6:
      Slovakia - Itävalta    9-1 (3-0, 3-0, 3-1)
19:30 Pronssiottelu:
      Sveitsi - Suomi        2-4 (1-2, 0-2, 1-0)Pe 30.01.
16:00 Loppuottelu:
      Tshekki - Venäjä       5-9 (1-2, 2-2, 2-5)

Loppusijoitukset:
1. Venäjä
2. Tshekki
3. Suomi
4. Sveitsi
5. Slovakia
6. Itävalta


VIIDEN MAAN TURNAUS
03.-09.02.2015 Venäjä

Osallistujat: Ruotsi, Suomi, Tshekki, Venäjä, USA

Ti 03.02.
13:30 USA     - Tshekki  3-1
17:00 Venäjä  - Suomi    5-0

Ke 04.02.
13:30 Suomi   - Ruotsi   3-6
17:00 Venäjä  - USA      6-0

To 05.02.
13:30 Tshekki - Ruotsi   4-3 VL
17:00 USA     - Suomi    2-1

Pe 06.02.
13:30 Tshekki - Venäjä   2-3
17:00 Ruotsi  - USA      1-2 VL

La 07.02.
13:30 Ruotsi  - Venäjä   0-4
17:00 Suomi   - Tshekki  4-6

Ajat Suomen aikaa.

Lopputaulukko:
Venäjä   4   4   0   0   0   18 -  2   12
USA      4   2   1   0   1    7 -  9    8
Tshekki  4   1   1   0   2   13 - 13    5
Ruotsi   4   1   0   2   1   10 - 13    5
Suomi    4   0   0   0   4    8 - 19    0


NELJÄN MAAN TURNAUS
10.-12.04.2015 Novogorsk, Venäjä

Osallistujat: Ruotsi, Suomi, Tshekki, Venäjä

Pe 10.04.
14:00 Tshekki - Ruotsi     7-3 (1-2, 4-1, 2-0)
17:30 Venäjä  - Suomi      5-0 (1-0, 3-0, 1-0)

La 11.04.
14:00 Ruotsi  - Suomi      1-4 (0-2, 1-0, 0-2)
17:30 Venäjä  - Tshekki    2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

Su 12.04.
13:30 Suomi   - Tshekki    3-1
17:00 Venäjä  - Ruotsi     3-0

Lopputaulukko:
Venäjä     3   3   0   0   0  10 -  0   9
Suomi      3   2   0   0   1   7 -  7   6
Tshekki    3   1   0   0   2   8 -  8   3
Ruotsi     3   0   0   0   3   4 - 14   0

Ajat Suomen aikaa.

 

Viimeksi muutettu torstai, 06 elokuu 2015 02:54

Olet nyt

Etsi sivustolta