Leijonat.fi

       

×

09 - MM-kisat, RUS (19.-29.4.2018)

Otteluohjelman ajat ovat Suomen aikaa
All times in game schedule are presented in Finnish local time (UTC +3)

Otteluohjelma - Lohko A
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
19.04.
15:30
Magnitogorsk, RUS
SWE
SUI
3 - 1
19.04.
19:30
Magnitogorsk, RUS
CAN
USA
6 - 4
20.04.
15:30
Magnitogorsk, RUS
SUI
USA
5 - 8
20.04.
19:30
Magnitogorsk, RUS
CAN
BLR
8 - 3
21.04.
15:30
Magnitogorsk, RUS
BLR
SWE
3 - 4
22.04.
15:30
Magnitogorsk, RUS
USA
SWE
1 - 3
22.04.
19:30
Magnitogorsk, RUS
SUI
CAN
0 - 5
23.04.
15:30
Magnitogorsk, RUS
BLR
SUI
5 - 4
24.04.
15:30
Magnitogorsk, RUS
USA
BLR
8 - 0
24.04.
19:30
Magnitogorsk, RUS
SWE
CAN
2 - 3 JA
Otteluohjelma - Lohko B
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
19.04.
15:30
Chelyabinsk, RUS
SVK
FIN
2 - 5
19.04.
19:30
Chelyabinsk, RUS
RUS
FRA
7 - 1
20.04.
15:30
Chelyabinsk, RUS
FRA
FIN
0 - 7
20.04.
19:30
Chelyabinsk, RUS
SVK
CZE
5 - 2
21.04.
15:30
Chelyabinsk, RUS
CZE
RUS
2 - 3
22.04.
15:30
Chelyabinsk, RUS
FIN
RUS
5 - 4
22.04.
19:30
Chelyabinsk, RUS
FRA
SVK
1 - 7
23.04.
15:30
Chelyabinsk, RUS
CZE
FRA
9 - 2
24.04.
15:30
Chelyabinsk, RUS
FIN
CZE
4 - 2
24.04.
19:30
Chelyabinsk, RUS
RUS
SVK
6 - 5 VL
Otteluohjelma - Playoff
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
Karsintasarja (2 voittoa)
26.04.
11:30
Magnitogorsk, RUS
SUI
FRA
5 - 2
28.04.
13:30
Magnitogorsk, RUS
FRA
SUI
0 - 6
Puolivälierät
26.04.
15:30
Chelyabinsk, RUS
FIN
BLR
5 - 2
26.04.
15:30
Magnitogorsk, RUS
SWE
SVK
6 - 1
26.04.
19:30
Chelyabinsk, RUS
RUS
USA
1 - 5
26.04.
19:30
Magnitogorsk, RUS
CAN
CZE
1 - 2
Välierät
28.04.
15:30
Chelyabinsk, RUS
FIN
SWE
2 - 0
28.04.
19:30
Chelyabinsk, RUS
USA
CZE
4 - 1
Pronssiottelu
29.04.
15:30
Chelyabinsk, RUS
SWE
CZE
5 - 2
Finaali
29.04.
19:30
Chelyabinsk, RUS
FIN
USA
3 - 2
Sarjataulukko - Lohko A
Joukkue
O
V
JAV
JAH
H
TM
PM
ME
P
1. CAN
4
3
1
0
0
22
9
13
11
2. SWE
4
3
0
1
0
12
8
4
10
3. USA
4
2
0
0
2
21
14
7
6
4. BLR
4
1
0
0
3
11
24
-13
3
5. SUI
4
0
0
0
4
10
21
-11
0
Sarjataulukko - Lohko B
Joukkue
O
V
JAV
JAH
H
TM
PM
ME
P
1. FIN
4
4
0
0
0
21
8
13
12
2. RUS
4
2
1
0
1
20
13
7
8
3. SVK
4
2
0
1
1
19
14
5
7
4. CZE
4
1
0
0
3
15
14
1
3
5. FRA
4
0
0
0
4
4
30
-26
0
Pelaajat - Top 10
Pelaaja
Joukkueet
M
S
P
1.
HUGHES Jack
USA
5
7
12
2.
CAJKOVIC Maxim
SVK
4
7
11
3.
NORDGREN Niklas
FIN
8
2
10
4.
BERGGREN Jonatan
SWE
5
5
10
5.
KAKKO Kaapo
FIN
4
6
10
6.
WAHLSTROM Oliver
USA
7
2
9
7.
KOTKANIEMI Jesperi
FIN
3
6
9
8.
OKULIAR Oliver
SVK
4
4
8
9.
FARABEE Joel
USA
4
4
8
10.
KOHLER Gillian
SUI
5
2
7

Viimeksi muutettu


Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: