Leijonat.fi

       

×

U18

09 - MM-kisat, RUS (19.-29.4.2018)

Otteluohjelman ajat ovat Suomen aikaa
All times in game schedule are presented in Finnish local time (UTC +3)

Otteluohjelma - Lohko A
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
19.04.
13:30
Magnitogorsk, RUS
SWE
SUI
3 - 1
19.04.
17:30
Magnitogorsk, RUS
CAN
USA
6 - 4
20.04.
13:30
Magnitogorsk, RUS
SUI
USA
5 - 8
20.04.
17:30
Magnitogorsk, RUS
CAN
BLR
Käynnissä
21.04.
13:30
Magnitogorsk, RUS
BLR
SWE
22.04.
13:30
Magnitogorsk, RUS
USA
SWE
22.04.
17:30
Magnitogorsk, RUS
SUI
CAN
23.04.
13:30
Magnitogorsk, RUS
BLR
SUI
24.04.
13:30
Magnitogorsk, RUS
USA
BLR
24.04.
17:30
Magnitogorsk, RUS
SWE
CAN
Otteluohjelma - Lohko B
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
19.04.
13:30
Chelyabinsk, RUS
SVK
FIN
2 - 5
19.04.
17:30
Chelyabinsk, RUS
RUS
FRA
7 - 1
20.04.
13:30
Chelyabinsk, RUS
FRA
FIN
0 - 7
20.04.
17:30
Chelyabinsk, RUS
SVK
CZE
Käynnissä
21.04.
13:30
Chelyabinsk, RUS
CZE
RUS
22.04.
13:30
Chelyabinsk, RUS
FIN
RUS
22.04.
17:30
Chelyabinsk, RUS
FRA
SVK
23.04.
13:30
Chelyabinsk, RUS
CZE
FRA
24.04.
13:30
Chelyabinsk, RUS
FIN
CZE
24.04.
17:30
Chelyabinsk, RUS
RUS
SVK
Otteluohjelma - Playoff
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
Karsintasarja (2 voittoa)
26.04.
09:30
Magnitogorsk, RUS
REL T1
REL T2
28.04.
11:30
Magnitogorsk, RUS
REL T2
REL T1
29.04.
11:30
Magnitogorsk, RUS
REL T1
REL T2
Puolivälierät
26.04.
13:30
Chelyabinsk, RUS
QF T1
QF T2
26.04.
13:30
Magnitogorsk, RUS
QF T3
QF T4
26.04.
17:30
Chelyabinsk, RUS
QF T5
QF T6
26.04.
17:30
Magnitogorsk, RUS
QF T7
QF T8
Välierät
28.04.
13:30
Chelyabinsk, RUS
SF T1
SF T2
28.04.
17:30
Chelyabinsk, RUS
SF T3
SF T4
Pronssiottelu
29.04.
13:30
Chelyabinsk, RUS
BMG T1
BMG T2
Finaali
29.04.
17:30
Chelyabinsk, RUS
GMG T1
GMG T2
Sarjataulukko - Lohko A
Joukkue
O
V
JAV
JAH
H
TM
PM
ME
P
1. CAN
1
1
0
0
0
6
4
2
3
2. SWE
1
1
0
0
0
3
1
2
3
3. USA
2
1
0
0
1
12
11
1
3
4. BLR
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5. SUI
2
0
0
0
2
6
11
-5
0
Sarjataulukko - Lohko B
Joukkue
O
V
JAV
JAH
H
TM
PM
ME
P
1. FIN
2
2
0
0
0
12
2
10
6
2. RUS
1
1
0
0
0
7
1
6
3
3. CZE
0
0
0
0
0
0
0
0
0
4. SVK
1
0
0
0
1
2
5
-3
0
5. FRA
2
0
0
0
2
1
14
-13
0
Pelaajat - Top 10
Pelaaja
Joukkueet
M
S
P
1.
HUGHES Jack
USA
3
3
6
2.
LUNDELL Anton
FIN
2
3
5
3.
WAHLSTROM Oliver
USA
3
1
4
4.
NORDGREN Niklas
FIN
2
2
4
5.
WETTER Gian-Marco
SUI
0
4
4
6.
YORK Cam
USA
0
4
4
7.
BERGGREN Jonatan
SWE
3
0
3
8.
KAKKO Kaapo
FIN
2
1
3
9.
METTLER Julian
SUI
2
1
3
10.
PETMAN Ville
FIN
2
1
3

Viimeksi muutettu


Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: