Leijonat.fi

     

U18 poikien MM-kisojen ohjelma, seuranta, tulokset ja tilastot


Otteluohjelma - Group A
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
13.04.
16:30
Podrad
LAT
CAN
1 - 4
13.04.
20:30
Podrad
SVK
FIN
4 - 5
14.04.
20:30
Podrad
SUI
LAT
4 - 0
15.04.
16:30
Podrad
FIN
SUI
5 - 1
15.04.
20:30
Podrad
CAN
SVK
4 - 3 JA
16.04.
20:30
Podrad
LAT
FIN
2 - 7
17.04.
16:30
Podrad
CAN
SUI
7 - 3
17.04.
20:30
Podrad
SVK
LAT
4 - 0
18.04.
16:30
Podrad
FIN
CAN
6 - 3
18.04.
20:30
Podrad
SUI
SVK
1 - 2
Otteluohjelma - Group B
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
13.04.
16:30
Spis Arena
BLR
USA
0 - 7
13.04.
20:30
Spis Arena
RUS
SWE
3 - 1
14.04.
20:30
Spis Arena
CZE
BLR
7 - 4
15.04.
16:30
Spis Arena
USA
RUS
5 - 4
15.04.
20:30
Spis Arena
SWE
CZE
3 - 2
16.04.
20:30
Spis Arena
BLR
SWE
2 - 3
17.04.
16:30
Spis Arena
USA
CZE
5 - 2
17.04.
20:30
Spis Arena
RUS
BLR
4 - 1
18.04.
16:30
Spis Arena
SWE
USA
1 - 5
18.04.
20:30
Spis Arena
CZE
RUS
4 - 5 JA
Otteluohjelma - Playoff
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
Karsintasarja (2 voittoa)
20.04.
12:30
Spis Arena
BLR
LAT
2 - 0
21.04.
18:30
Spis Arena
LAT
BLR
3 - 2
23.04.
14:30
Spis Arena
BLR
LAT
3 - 1
Puolivälierät
20.04.
14:30
Podrad
FIN
CZE
6 - 5 JA
20.04.
16:30
Spis Arena
CAN
SWE
3 - 7
20.04.
18:30
Podrad
RUS
SVK
3 - 2 JA
20.04.
20:30
Spis Arena
USA
SUI
4 - 2
Välierät
22.04.
16:30
Podrad
FIN
RUS
2 - 1 JA
22.04.
20:30
Podrad
USA
SWE
4 - 3 JA
Pronssiottelu
23.04.
16:30
Podrad
RUS
SWE
3 - 0
Finaali
23.04.
20:30
Podrad
USA
FIN
4 - 2

Sarjataulukko - Group A
Joukkue
O
V
JAV
JAH
H
TM
PM
ME
P
1. FIN
4
4
0
0
0
23
10
13
12
2. CAN
4
2
1
0
1
18
13
5
8
3. SVK
4
2
0
1
1
13
10
3
7
4. SUI
4
1
0
0
3
9
14
-5
3
5. LAT
4
0
0
0
4
3
19
-16
0
Sarjataulukko - Group B
Joukkue
O
V
JAV
JAH
H
TM
PM
ME
P
1. USA
4
4
0
0
0
22
7
15
12
2. RUS
4
2
1
0
1
16
11
5
8
3. SWE
4
2
0
0
2
8
12
-4
6
4. CZE
4
1
0
1
2
15
17
-2
4
5. BLR
4
0
0
0
4
7
21
-14
0

Tilastot - Statistics

Viimeksi muutettu


U18 MM-KISAT 2017


Alle 18-vuotiaiden poikien maailmanmestaruudesta pelattiin Slovakian Popradissa ja Spisska Nova Vesissa 13.-23.4.2017.


Kisaviestinnässä käytimme hashtageja #U18fi #Pikkuleijonat ja #Leijonat


LOHKOJAKO

Alkulohko A (Poprad):
Kanada
Latvia
Slovakia
Suomi
Sveitsi

Alkulohko B (Spisska Nova Ves):
Ruotsi
Tshekki

USA
Valko-Venäjä
Venäjä


SUOMEN OTTELUT
Alkulohko:

To 13.04. 20:30
Slovakia 4-5 Suomi

La 15.04. 16:30
Suomi 5-1 Sveitsi

Su 16.04. 20:30
Latvia 2-7 Suomi

Ti 18.04. 16:30
Suomi 6-3 Kanada Kooste

Puolivälierät:
To 20.04.
14:30 Suomi 6-5 JA Tshekki Kooste
16:30 Kanada 3-7 Ruotsi
18:30 Venäjä 3-2 JA Slovakia
20:30 USA 4-2 Sveitsi

Välierät:
La 22.04.
16:30 Suomi 2-1 JA Venäjä
20:30 USA 4-3 JA Ruotsi

Mitaliottelut:
Su 23.04.
16:30 Pronssiottelu:

Venäjä 3-0 Ruotsi
20:30 Loppuottelu:
USA 4-2 Suomi

Ajat Suomen aikaa.


KOKO OTTELUOHJELMA JA TULOKSET


IIHF:N VIRALLISET KISASIVUT


SUOMEN MM-KISAJOUKKUE
Maalivahdit:
1 Ukko-Pekka Luukkonen
30 Lassi Lehtinen
31 Oskar Autio
Puolustajat:
2 Toni Utunen
4 Aleksi Anttalainen
5 Eero Teräväinen
6 Bernard Isiguzo
7 Urho Vaakanainen
21 Otto Latvala

27 Eemeli Räsänen
33 Miro Heiskanen
Hyökkääjät:
9 Santeri Aalto
10 Kristian Vesalainen
13 Joni Ikonen
18 Teemu Engberg
19 Jesperi Kotkaniemi
20 Linus Nyman
22 Santeri Virtanen
25 Aarne Talvitie
29 Jesse Ylönen
32 Jesse Koskenkorva
34 Rasmus Kupari
36 Olli Maansaari


MM-KISAT YLEN KANAVILLA
TV:n ohjelmaopas
Ylen maajoukkuesivut


KAIKKI PIKKULEIJONIEN UUTISOTSIKOT LEIJONAT.FI:SSÄ



 



Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: