tiistai, 16 tammikuu 2018 16:16

Aaltosesta Wahlsteniin - Tulevaisuuden Tähdet -leirin pelaajat aakkosjärjestyksessä

Kirjoittanut
Arkistokuva vuoden 2016 Tulevaisuuden Tähdet -leiriltä. Arkistokuva vuoden 2016 Tulevaisuuden Tähdet -leiriltä. Pasi Mennander

Vierumäellä 26.-28.1.2018 järjestettävälle Tulevaisuuden Tähdet -leirille on kutsuttu 170 vuonna 2003 syntynyttä poikapelaajaa. Tässä leirin pelaajat sukunimiensä mukaan aakkosjärjestyksessä! Nimen perässä pelaajan seura sekä alueellinen joukkue, jossa hän pelaa leiriturnauksessa.

NIMI:                SEURA:         JOUKKUE:
Aaltonen Janne       Pelicans       Yhdistelmä
Ahola Arttu          Ilves          Yhdistelmä
Ahonen Verneri       Tappara        Häme
Ahvenlampi Miro      Kärpät         Pohjoinen
Alatalo Antti        TIHC           Lappi
Aliranta Valtteri    JYP            Keskimaa
Anttila Tuomas       Lukko          Länsirannikko
Asikainen Toni       Jokipojat      Savo-Karjala
Aunala Tino          JYP            Keskimaa
Blomqvist Elias      Jeppis         Keskimaa
Eronen Iiro          Jokipojat      Savo-Karjala
Ervasti Kalle        HIFK           Etelä 2
Haakana Santeri      Blues JR       Etelä 2
Hakasalo Oula        RoKi           Lappi
Hakkarainen Kalle    JYP            Keskimaa
Halme Iiro           Kärpät         Yhdistelmä
Hanka Oskari         KuRy           Keskimaa
Happonen Santtu      KalPa          Savo-Karjala
Harjuoja Akseli      HTUHC          Lappi
Heikkinen Lauri      JYP            Keskimaa
Heikkinen Matti      KJT-Haukat     Etelä 1
Heimosalmi Aleksi    Ässät          Länsirannikko
Hellman Verneri      Ässät          Länsirannikko
Hirvonen Timi        HIFK           Etelä 1
Hoffren Eero         KalPa          Savo-Karjala
Holma Markus         Kärpät         Pohjoinen
Honkavuo Arttu       Jukurit        Kymi-Saimaa
Husso Santeri        KalPa          Savo-Karjala
Huttu Arttu          SuPS           Pohjoinen
Huttunen Aleksi      HIFK           Yhdistelmä
Huuskonen Samu       KalPa          Savo-Karjala
Hyttinen Atte        KooKoo         Kymi-Saimaa
Hänninen Konsta      Viikingit      Etelä 1
Ikonen Julius        Ilves          Häme
Ikäläinen Erkki      RoKi           Lappi
Inhala Justus        Blues JR       Etelä 2
Itkonen Viljami      SuPS           Pohjoinen
Jaatinen Otto        IPK            Savo-Karjala
Jauhiainen Roni      JYP            Keskimaa
Jokitalo Onni        Kärpät         Pohjoinen
Juntunen Joona       K-Vantaa       Etelä 1
Jämsä Joni           Jokerit        Etelä 2
Järvelä Juho         Jukurit        Kymi-Saimaa
Kaarna Juuso         RoKi           Lappi
Kapanen Konsta       KalPa          Savo-Karjala
Karjalainen Veeti    SaPKo          Kymi-Saimaa
Karppinen Leevi      Kärpät         Pohjoinen
Kauppila Rasmus      Lukko          Länsirannikko
Kauppinen Max*       Jää-Ahmat      Etelä 2
Ketonen Niklas       Ässät          Länsirannikko
Kettunen Onni        KalPa          Savo-Karjala
Kinnunen Lauri       TPS            Länsirannikko
Kinnunen Leevi       Blues JR       Etelä 1
Kivakka Matias       Lämärit        Lappi
Kivioja Aleksi       Blues JR       Etelä 2
Knihti Feetu         Ässät          Länsirannikko
Koivumäki Oskari     Kärpät         Pohjoinen
Kokko Jeremias       Kärpät         Pohjoinen
Komarov Oscar        Hermes         Keskimaa
Koskenvuo Aku        Blues JR       Etelä 2
Kronlund Kevin       IFK Lepplax    Keskimaa
Kuiri Rasmus         Hurtat         Savo-Karjala
Kuismin Rasmus       Blues JR       Etelä 1
Kuivas Antti         Kärpät         Yhdistelmä
Kumpula Joona        Jokerit        Etelä 1
Kuuva Onni           Tu-Ki          Lappi
Kyynäräinen Anton    HIFK           Etelä 1
Laakso Totti         Pelicans       Yhdistelmä
Laaksonen Eetu       TPS            Länsirannikko
Lampi Eemil          Blues JR       Etelä 1
Lanki Tomas          FPS            Länsirannikko
Lehikoinen Atte      Jokipojat      Savo-Karjala
Lehtinen Eeli        Pelicans       Häme
Lehtinen Visa        Pelicans       Häme
Leino Ekku           Pelicans       Yhdistelmä
Leinonen Niklas      Titaanit       Kymi-Saimaa
Leppänen Erik        JYP            Keskimaa
Leskinen Saku        Lukko          Länsirannikko
Lindholm Leevi       SaiPa          Kymi-Saimaa
Liukka Niklas        Ketterä        Kymi-Saimaa
Liukkonen Mikko      Ketterä        Kymi-Saimaa
Lohisalo Joonas      K-Laser/KKP    Pohjoinen
Lopina Eelis         Tu-Ki          Lappi
Louhipuro Samuli     TPS            Länsirannikko
Loukasvuori Roope    Kärpät         Pohjoinen
Loukkojärvi Joni     SaiPa          Kymi-Saimaa
Löfgren Benjamin     Viikingit      Etelä 1
Löytynoja Veeti      Kärpät         Yhdistelmä
Majaniemi Jesper     Tappara        Yhdistelmä
Malmstedt Hessu      SaPKo          Kymi-Saimaa
Martti Sebastian     HTUHC          Lappi
Matikka Miko         Jokerit        Etelä 2
Merkkiniemi Miska    RoKi           Lappi
Mikkola Maks         Kärpät         Pohjoinen
Mikkonen Severi      KalPa          Savo-Karjala
Mononen Veeti        Jokerit        Etelä 2
Mursinoff Aleksi     Ketterä        Kymi-Saimaa
Mustonen Jasper      TIHC           Lappi
Myllykoski Matias    Jokerit        Etelä 1
Myllyniemi Eelis     RoKi           Lappi
Mylläri Mikael       S-Kiekko       Keskimaa
Mäkinen Samuel       JYP            Keskimaa
Mäkiselkä Juuso      Ilves          Häme
Männikkö Topias      Pelicans       Häme
Nieminen Sampo       Viikingit      Etelä 2
Niinikoski Jere      TPS            Länsirannikko
Nikkola Henri        S-Kiekko       Keskimaa
Niskanen Tuukka      KooKoo         Kymi-Saimaa
Nykänen Juuso        Hermes         Keskimaa
Ollakka Iiro         RoKi           Lappi
Orava Juuso          Jokerit        Etelä 1
Ovaskainen Kalle     RoKi           Lappi
Paananen Niko        JYP            Keskimaa
Pajala Jaanus        KalPa          Yhdistelmä
Parantainen Leevi    Pelicans       Häme
Pellikka Aleksi      KalPa          Savo-Karjala
Perklen Hugo         Blues JR       Etelä 2
Pieniniemi Aaro      Kärpät         Pohjoinen
Pirjetä Lucas        TPS            Länsirannikko
Pitkäjärvi Paulus    Jokerit        Etelä 1
Poutanen Arttu       YJK            Yhdistelmä
Päivärinta Sami      SoPa           Länsirannikko
Päätalo Santeri      TIHC           Lappi
Pöllänen Henri       JYP            Keskimaa
Raikamo Iiro         Blues JR       Etelä 2
Rantanen Jere        Jokerit        Yhdistelmä
Rantanen Jesse       Pelicans       Häme
Rantonen Matias      Viikingit      Etelä 2
Rautio Eemil         Tappara        Häme
Rautio Nico          KooKoo         Kymi-Saimaa
Reiman Kalle         JYP            Keskimaa
Rissanen Aleksi      RoKi           Lappi
Roivainen Eemeli     K-Vantaa       Etelä 2
Rosenström Ville     HIFK           Etelä 2
Rouhiainen Joonatan  Tappara        Häme
Rovio Topias         TPS            Yhdistelmä
Ruotsalainen Ville   K-Laser/KKP    Pohjoinen
Salminen Frans       Lukko          Länsirannikko
Saloharju Elias      Ässät          Länsirannikko
Sarell Aapo          SaiPa          Kymi-Saimaa
Sarikka Aatu         Pelicans       Häme
Sieppi Severi        KJT-Haukat     Etelä 2
Siipola Onni         Ilves          Häme
Sipilä Lauri         Blues JR       Etelä 1
Sipiläinen Viljo     Pelicans       Häme
Soini Kasper         Blues JR       Etelä 2
Sonninen Niko        SoKi           Yhdistelmä
Sorsa Mikael         KooKoo         Kymi-Saimaa
Surenkin Petrus      HIFK           Etelä 1
Suvinen Aatu         LeKi-75        Savo-Karjala
Taimi Olli           HIFK           Etelä 1
Terho Casper         Viikingit      Etelä 2
Tiihonen Luka        Tappara        Yhdistelmä
Tikkanen Niko        IPK            Savo-Karjala
Tillqvist Benjamin   Ässät          Länsirannikko
Tolvanen Joona       KalPa          Savo-Karjala
Tuomainen Nooa       Hokki          Pohjoinen
Tuominen Eeti        Ilves          Yhdistelmä
Tuovinen Hugo        SaPKo          Kymi-Saimaa
Vehka Juho           Kärpät         Pohjoinen
Vekkeli Veikka**     Ilves          Häme
Veijola Otso         Kärpät         Pohjoinen
Vepsäläinen Eetu     KalPa          Savo-Karjala
Viinikkala Arvi      RoKi           Lappi
Virolainen Joni      Tappara        Häme
Virtanen Heikki      Ässät          Yhdistelmä
Virtanen Joonas      Blues JR       Etelä 2
Väisänen Kalle       Titaanit       Kymi-Saimaa
Välimaa Janne        Tappara        Häme
Wahlsten Niko        TPS            Yhdistelmä

Listaa päivitetty 26.1.2018 pelaajavaihdosten takia.