Leijonat.fi

       

U18 // Otteluohjelma ja tulokset kaudella 2015-16

Tästä uutisesta löydät alle 18-vuotiaiden poikien maajoukkueen otteluohjelman ja tulokset kaudella 2015-16.


IVAN HLINKA -TURNAUS
10.-15.08.2015 Breclav, Tshekki ja Bratislava, Slovakia

Alkulohkojako:
A-lohko (Breclav): 
Kanada, Ruotsi, Sveitsi, Tshekki
B-lohko (Bratislava): 
Slovakia, Suomi, USA, Venäjä

Ma 10.08.
15:00 B: Suomi    - USA      5-1 (4-0, 1-1, 0-0)
16:30 A: Ruotsi   - Sveitsi  4-3 (1-1, 2-0, 1-2)
18:30 B: Slovakia - Venäjä   2-5 (1-3, 0-1, 1-1)
20:10 A: Tshekki  - Kanada   1-3 (1-2, 0-0, 0-1)

Ti 11.08.
15:00 B: USA      - Venäjä   2-5 (1-1, 0-2, 1-2)
16:30 A: Kanada   - Ruotsi   2-0 (1-0, 0-0, 1-0)   
18:30 B: Slovakia - Suomi    2-4 (1-3, 0-1, 1-0)
20:10 A: Tshekki  - Sveitsi  5-3 (1-0, 1-1, 3-2)

Ke 12.08.
15:00 B: Venäjä   - Suomi    0-3 (0-0, 0-1, 0-2)
16:30 A: Sveitsi  - Kanada   2-9 (1-4, 1-2, 0-3)
18:30 B: Slovakia - USA      3-7 (0-2, 1-2, 2-3)
20:10 A: Tshekki  - Ruotsi   0-2 (0-0, 0-0, 0-2)

Alkulohko A:
Kanada     3   3   0   0   0   14 -  3   9
Ruotsi     3   2   0   0   1    6 -  5   6
Tshekki    3   1   0   0   2    6 -  8   3
Sveitsi    3   0   0   0   3    8 - 18   0

Alkulohko B:
Suomi      3   3   0   0   0   12 -  3   9
Venäjä     3   2   0   0   1   10 -  7   6
USA        3   1   0   0   2   10 - 13   3
Slovakia   3   0   0   0   3    7 - 16   0

To 13.08.
Välipäivä

Pe 14.08.
15:00 Ottelu sijoista 7-8:
Slovakia - Sveitsi   5-6 VL (1-2, 3-1, 1-2, 0-0, 0-1)

16:40 Ottelu sijoista 5-6:
Tshekki  - USA       3-4 (1-0, 1-3, 1-0)

18:30 Välierä:
Suomi    - Ruotsi    1-2 (1-1, 0-0, 0-1)

20:00 Välierä:
Kanada   - Venäjä    2-1 VL (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 1-0)

La 15.08.
16:00 Pronssiottelu
Suomi    - Venäjä    3-4 (2-1, 1-0, 0-3)

18:10 Finaali
Kanada   - Ruotsi    7-3 (4-0, 2-1, 1-2)

Loppujärjestys:
1. Kanada
2. Ruotsi
3. Venäjä
4. Suomi
5. USA
6. Tshekki
7. Sveitsi
8. Slovakia


VIIDEN MAAN TURNAUS
04.-08.11.2015 Monthey, Sveitsi

Ke 04.11.
15:15 Tshekki - USA      1-3 (0-1, 1-1, 0-1)
20:30 Sveitsi - Ruotsi   1-6 (0-0, 1-3, 0-3)

To 05.11.
15:15 Tshekki - Suomi    4-2 (0-0, 0-2, 4-0)
20:30 USA     - Ruotsi   4-3 (1-2, 3-1, 0-0)

Pe 06.11.
15:15 Ruotsi  - Tshekki  1-2 (1-1, 0-0, 0-1)
20:30 Suomi   - Sveitsi  8-3 (2-0, 1-0, 5-3)

La 07.11.
15:15 Suomi   - USA      2-5 (0-2, 2-3, 0-0)
20:30 Sveitsi - Tshekki  2-6 (2-1, 0-3, 0-2)

Su 08.11.
12:00 Ruotsi  - Suomi    5-1 (1-0, 2-0, 2-1)
17:30 USA     - Sveitsi  7-0 (2-0, 1-0, 4-0)

Lopputaulukko:
USA       4   4   0   0   0   19 -  6   12
Tshekki   4   3   0   0   1   13 -  8    9
Ruotsi    4   2   0   0   2   15 -  8    6
Suomi     4   1   0   0   3   13 - 17    3
Sveitsi   4   0   0   0   4    6 - 27    0


VIIDEN MAAN TURNAUS
26.-30.12.2015 Zuchwil, Sveitsi

La 26.12.
17:30 Tshekki  - Slovakia  4-5 JA (2-1, 2-3, 0-0, 0-1)
21:00 Sveitsi  - Saksa     3-4 VL (0-1, 1-1, 2-1, 0-0, 0-1)

Su 27.12.
16:00 Tshekki  - Suomi     1-4    (1-3, 0-1, 0-0)
19:30 Slovakia - Sveitsi   3-4    (2-1, 1-1, 0-2)

Ma 28.12.
16:30 Suomi    - Slovakia  6-2    (3-1, 2-0, 1-1)
19:30 Saksa    - Tshekki   1-5    (1-0, 0-3, 0-2)

Ti 29.12.
13:00 Suomi    - Sveitsi   6-2    (0-0, 1-1, 5-1)
16:30 Slovakia - Saksa     6-7    (2-2, 2-3, 2-2)

Ke 30.12.
12:00 Saksa    - Suomi     1-6    (0-2, 1-1, 0-3)
15:30 Sveitsi  - Tshekki   3-5    (0-1, 2-2, 1-2)

Ajat Suomen aikaa.

Lopputaulukko:
Suomi     4   4   0   0   0   22 -  6   12
Tshekki   4   2   0   1   1   15 - 13    7
Saksa     4   1   1   0   2   13 - 20    5
Sveitsi   4   1   0   1   2   12 - 18    4
Slovakia  4   0   1   0   3   16 - 21    2



VIIDEN MAAN TURNAUS
10.-14.02.2016 Rauma

Ma 08.02.
Harjoitusottelu:
18:30 Suomi    - USA        2-3 (0-2, 1-0, 1-1)

Ke 10.02.
16:00 Ruotsi   - Tshekki    2-0    (1-0, 0-0, 1-0)  
19:00 Venäjä   - Suomi      2-3    (1-1, 1-2, 0-0)

To 11.02.
16:00 USA      - Venäjä     0-3    (0-1, 0-2, 0-0)   
19:00 Tshekki  - Suomi      3-4    (0-3, 1-1, 2-0)

Pe 12.02.
16:00 Tshekki  - Venäjä     1-4    (1-1, 0-2, 0-1)  
19:00 Ruotsi   - USA        3-2 VL (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)

La 13.02.
14:00 Suomi    - USA        2-3    (0-0, 0-1, 2-2)  
17:00 Venäjä   - Ruotsi     2-3 VL (0-0, 2-1, 0-1, 0-0, 0-1)

Su 14.02.
14:00 Suomi    - Ruotsi     2-1 VL (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 1-0)     
17:00 USA      - Tshekki    5-2    (1-0, 3-1, 1-1)

Lopputaulukko:
Suomi    4   2   1   0   1   11 -  9   8
Ruotsi   4   1   2   1   0    9 -  6   8
Venäjä   4   2   0   1   1   11 -  7   7
USA      4   2   0   1   1   10 - 10   7
Tshekki  4   0   0   0   4    6 - 15   0


MM-KISAT
14.-24.04.2016 Grand Forks, USA

Lohkojako:
Alkulohko A: Latvia, Ruotsi, Sveitsi, USA, Venäjä
Alkulohko B: Kanada, Slovakia, Suomi, Tanska, Tshekki

To 14.04.
20:00  A  Latvia   - Sveitsi
23:45  B  Slovakia - Tanska
02:00  B  Tshekki  - Suomi
03:30  A  Venäjä   - USA

Pe 15.04.
23:00  A  Ruotsi   - Latvia
03:00  B  Tanska   - Kanada

La 16.04.
20:00  A  Sveitsi  - Venäjä
23:45  A  USA      - Ruotsi
02:00  B  Suomi    - Slovakia
03:30  B  Kanada   - Tshekki

Su 17.04.
23:00  A  Latvia   - USA
03:00  B  Tanska   - Suomi

Ma 18.04.
20:00  A  Venäjä   - Latvia
23:45  A  Sveitsi  - Ruotsi
02:00  B  Tshekki  - Tanska
03:30  B  Kanada   - Slovakia

Ti 19.04.
20:00  A  Ruotsi   - Venäjä
23:30  B  Suomi    - Kanada
02:00  B  Slovakia - Tshekki
03:30  A  USA      - Sveitsi

To 21.04.
19:00  Karsintaottelu 1
20:00  Neljännesfinaali 1
23:45  Neljännesfinaali 2
02:00  Neljännesfinaali 3
03:30  Neljännesfinaali 4

Pe 22.04.
03:00  Karsintaottelu 2

La 23.04.
23:00  Välierä 1
03:00  Välierä 2

Su 24.04.
19:00  Karsintaottelu 3 (tarvittaessa)
23:00  Pronssiottelu
03:00  Loppuottelu

Ajat Suomen aikaa. Viikonpäivät merkitty
USA:n mukaan, eli esimerkiksi loppuottelu
pelataan maanantain puolella Suomen aikaa.


 

Viimeksi muutettu


Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: