Leijonat.fi

       

2018 Women U16 European Cup (16.-19.04.2018)

Final results
1.
2.
3. RUS - Russia
4. SUI - Switzerland
5. GER - Germany
6. HUN - Hungary
7. JPN - Japan
8. NOR - Norway
9. FIN W18 C - FIN W18 Challengers
10. AUT - Austria

Best Players of the Tournament:
GK Julie PEJSOVA, CZE
D   Nelli LAITINEN, FIN
F   Kristi SHASHKINA, RUS
Game schedule - Group A (2 x 20min)
Date
Time
Venue
Home
Away
Score
16.04.
10:05
Vierumäki
FIN W18 C
GER
0 - 2
16.04.
11:50
Vierumäki
SUI
RUS
0 - 6
16.04.
15:05
Vierumäki
NOR
FIN W18 C
2 - 1 GWS
16.04.
16:50
Vierumäki
GER
SUI
1 - 2 GWS
16.04.
20:05
Vierumäki
RUS
NOR
13 - 0
17.04.
10:05
Vierumäki
FIN W18 C
RUS
1 - 2 GWS
17.04.
11:50
Vierumäki
GER
NOR
6 - 0
17.04.
15:05
Vierumäki
SUI
FIN W18 C
1 - 0
17.04.
16:50
Vierumäki
RUS
GER
2 - 0
17.04.
20:05
Vierumäki
NOR
SUI
1 - 3
Game schedule - Group B (2 x 20min)
Date
Time
Venue
Home
Away
Score
16.04.
10:20
Vierumäki 2
JPN
FIN
0 - 2
16.04.
12:05
Vierumäki 2
HUN
CZE
2 - 4
16.04.
15:20
Vierumäki 2
AUT
JPN
0 - 1
16.04.
17:05
Vierumäki 2
FIN
HUN
2 - 0
16.04.
20:20
Vierumäki 2
CZE
AUT
3 - 2
17.04.
10:20
Vierumäki 2
JPN
CZE
1 - 2 GWS
17.04.
12:05
Vierumäki 2
FIN
AUT
7 - 0
17.04.
15:20
Vierumäki 2
HUN
JPN
1 - 0
17.04.
17:05
Vierumäki 2
CZE
FIN
2 - 1
17.04.
20:20
Vierumäki 2
AUT
HUN
1 - 0 GWS
Game schedule - Playoff (3 x 20min)
Date
Time
Venue
Home
Away
Score
Placement Games
18.04.
13:00
Vierumäki 2
GER
JPN
3 - 0
18.04.
14:00
Vierumäki
HUN
NOR
5 - 2
Semi Finals
18.04.
16:15
Vierumäki 2
RUS
FIN
2 - 4
18.04.
19:30
Vierumäki 2
CZE
SUI
5 - 1
Places 9. - 10.
18.04.
17:15
Vierumäki
FIN W18 C
AUT
2 - 0
19.04.
14:45
Vierumäki
AUT
FIN W18 C
2 - 1
Places 7. - 8.
19.04.
11:30
Vierumäki
JPN
NOR
5 - 1
Places 5. - 6.
19.04.
10:30
Vierumäki 2
GER
HUN
4 - 0
Bronze Medal Game
19.04.
13:45
Vierumäki 2
RUS
SUI
12 - 0
Gold Medal Game
19.04.
17:00
Vierumäki 2
FIN
CZE
Now
Standings - Group A
Team
G
W
OW
OL
L
GF
GA
GD
P
1. RUS
4
3
1
0
0
23
1
22
11
2. SUI
4
2
1
0
1
6
8
-2
8
3. GER
4
2
0
1
1
9
4
5
7
4. NOR
4
0
1
0
3
3
23
-20
2
5. FIN W18 C
4
0
0
2
2
2
7
-5
2
Standings - Group B
Team
G
W
OW
OL
L
GF
GA
GD
P
1. CZE
4
3
1
0
0
11
6
5
11
2. FIN
4
3
0
0
1
12
2
10
9
3. HUN
4
1
0
1
2
3
7
-4
4
4. JPN
4
1
0
1
2
2
5
-3
4
5. AUT
4
0
1
0
3
3
11
-8
2
Players - Top 10
Player
Teams
G
A
P
1.
SHASHKINA Kristi
RUS
8
5
13
2.
MARKOVA Ilona
RUS
5
6
11
3.
SHKALEVA Elizaveta
RUS
3
7
10
4.
LUCHNIKOVA Polina
RUS
5
4
9
5.
WELCKE Lilli
GER
5
4
9
6.
BORISHKOVA Varvara
RUS
2
7
9
7.
MAZANCOVA Tereza
CZE
6
1
7
8.
WELCKE Luisa
GER
2
4
6
9.
SEREGELY Mira
HUN
4
1
5
10.
NUUTINEN Sofia
FIN
3
2
5

Viimeksi muutettu


Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: