Tytöille suunnattuja Girl's Hockey Day (GHD) -tapahtumia viikonloppuna ympäri Suomen! Pasi Mennander

Girl's Hockey Day (GHD) -nimellä tunnettu, tytöille suunnattu, seurojen yhteinen jääkiekon pelaamisen rekrytointiviikonloppu on loistava mahdollisuus seuroille kutsua tytöt kokeilemaan jääkiekon pelaamista sekä kertoa oman seuran tarjoamasta harrastuspolusta myös tyttöpelaajille. Tänä vuonna GHD-viikonloppua vietetään 3.-4.10.2020 ja tapahtumia järjestetään ympäri Suomen.

GHD-tapahtumia kaudella 2020-2021

Etelä

La 26.9. ja 10.10. klo 17:30-18:30, EVU, Myyrmäen jäähalli 2 (Raappavuorentie 10, Vantaa)

La 3.10. klo 17:15-18:15, Kiekko-Espoo, Leppävaaran jäähalli (Warrior areena)

Su 4.10. klo 10:05-11:05, Kiekko-Nikkarit, Riihimäen JJ-areena (Hj. Elomaankatu 4, Riihimäki)

Su 4.10. klo 10:15-11:15, Kiekko-Espoo, Matinkylän jäähalli

Su 4.10. klo 11:00-12:00, KJT Haukat, Kerava 2 harjoitusjäähalli (Metsolantie 3, Kerava)

Su 4.10. klo 16:45-18:15, HIFK, Malmin jäähalli rata 1 (Talttakuja 6, Helsinki)

Ti 6.10. klo 17:00-18:00, Harjun Kiekko HaKi, Kisakallion jäähalli (Voimistelijantie 4, Lohja)

La 24.10. klo 16:15-17:15, Viikingit, Vuosaaren jäähalli (Pallokuja 6, Helsinki)

Länsirannikko

La 3.10. klo 12:00-13:00, TarU Hockey, ATP-Areena (Areenantie 30, 21450 Tarvasjoki)

Su 4.10. klo 10:30-11:30, Porin Ässät, Astora Areena (Jäähallinpolku, Pori)

Su 4.10. klo 11:15-12:15, Someron Pallon Juniorit, Laukamo Areena (Joensuuntie 51, Somero)

Su 4.10. klo 15:30 alkaen, Panelian Raikas, Panelian jäähalli (Eura)

Su 4.10. klo 16:00-17:00, Rauman Lukko, Kivikylän Areena (Nortamonkatu 23, Rauma)

Su 11.10. klo 18:45-19:50, TPS, Varissuon jäähalli, Turku

Häme

La 3.10. klo 11:00-12:00, Oriveden Fortuna, Oriveden jäähalli (Opintie 2, Orivesi)

La 3.10. klo 12:00-13:30, Koillis-Pirkan Kiekko (KPK), Pihlajalinna-areena (Miinanpellonkatu 6, Mänttä-Vilppula)

Su 4.10. klo 12:30-13:50, Junior Pelicans, Laune SOL Areena, Lahti

Su 4.10. klo 15:45-16:45, Ilves & Tappara yhteinen GHD-tapahtuma, Tesoma 1 (Tuomarinkatu 7, 33310 Tampere)

La 10.10. klo 13:00-14:00, Mäntsälän Jää-Tiikerit, Mäntsälän jäähalli (Veteraanitie 4, Mäntsälä)

Keskimaa

La 3.10. klo 14:00-15:00, Vaasan Sport, Vaasan jäähalli, harjoitushalli 3 (Rinnakkaistie 1, Vaasa)

Su 4.10. klo 10:30-12:00, JYP, LähiTapiola Areena (Rautpohjankatu 10, Jyväskylä)

Su 4.10. klo 17:00-17:50, APV, Alavus Areena (Lakiantie 5, Alavus)

Ti 6.10. klo 17:00-17:45, S-Kiekko, Seinäjoen harjoitusjäähalli (Alaseinäjoenkatu 9, Seinäjoki)

La 10.10. klo 12:00 alkaen, Kurikan Ryhti, Kurikan jäähalli

Su 11.10. klo 18:00-18:50, IF Pucken, Jakobstads ishall Kristallen (Paul Hallvarsgatan 4, Jakobstad)

Ti 20.10. klo 16:45-17:30, Järviseuden Pallokerho, JKH Areena, Alajärvi

Marraskuu, tarkempi aika vahvistuu myöhemmin, Lapuan Virkiä, Lapuan jäähalli (Urheilukatu 4, Lapua)

Kymi-Saimaa

Su 4.10. klo 13:15-14:15, Pokli ry/KooKoo juniorit, Kuusankosken jäähalli (Uimahallintie, Kuusankoski)

Ke 7.10. klo 18:10-19:30, Jukurit, Mikkelin harjoitusjäähalli

Savo-Karjala

La 3.10. klo 11:10-12:45, IPK, Iisalmen jäähalli (Untamonkatu 7, Iisalmi)

Su 4.10. klo 17:15-18:15, KalPa, Toivalan Tuplajäät (Kuopio)

Pohjoinen

Su 4.10. klo 12:30-13:45, Pyhäjärven Pohti, Pyhäjärven Monitoimihalli/Inmet-Areena (Susitie 48, Pyhäsalmi)

Su 4.10. klo 12:45-13:45, Oulun Kärpät, Linnanmaan jäähalli (Kauppalinnankatu, Oulu)

Ti 6.10. klo 17:30 alkaen kiekkokoulun yhteydessä, Cobrat, Oulaisten jäähalli

Lappi

Kolmena maanantaina 21.9., 28.9., 5.10. klo 18:15-19:05, RoKi, Lappi Areena

Su 4.10. klo 12:15-13:30, TIHC, Hannulanmäen jäähalli (Viidankatu 18, Tornio)

Su 4.10. klo 17:30-19, Kemijärven Kiekko, Wirta-Areena (Pelkosenniementie 34, Kemijärvi)

Lisää Tyttökiekon uutisia

Olet nyt

Etsi sivustolta