perjantai, 17 syyskuu 2021 15:12

Päivityksiä Seniorien SM-turnauksen otteluohjelmaan – Tärkeää lisätietoa tapahtumaan osallistuville joukkueille

Kirjoittanut
YHTEISÖLLISYYS

Vierumäellä 15.–17.10.2021 pelattavan Seniorien SM-turnauksen otteluohjelmaa on päivitetty. Muutoksia on tullut turnauksen kahdelle ensimmäiselle päivälle, erityisesti miesten M60+- ja M65+-sarjojen ohjelmiin.

Turnaukseen osallistuville joukkueille on nyt tarjolla tärkeää tietoa. Alla on kolme latauslinkkiä, niitä klikkaamalla löytyviin tiedostoihin kannattaa tutustua huolella.

- Turnausohje (PDF-tiedosto)
- Pelipassin/harrasterekisteröinnin ohje (PDF-tiedosto)
- Joukkueen kokoonpanopohja (lisätietoa turnausohjeessa) (Excel-tiedosto)

Päivitetty 23.9.2021, lisätty ladattavaksi:
- Tulospalvelu- ja tilastointiohje (PDF-tiedosto)

Päivitetty 13.10.2021, Voima-Kissat estynyt osallistumasta M65+-sarjaan, tilalle Red & White.

Päivitetty 15.10.2021, lisätty ladattavaksi:
- Senioreiden SM-turnauksen turnaussäännöt 2021 (Word-dokumentti)


Koko otteluohjelma (päivitetty 17.9.2021):
Pe 15.10.          
16.00 M60+ Extremes Haukat 1
16.15 M60+ Weijarit Supra 2
17.00 M65+ Kuntokiekko Starat 1
17.15 M65+ Nitrot Red & White 2
18.00 M60+ Ketut TJV 1
18.15 M60+ Supra Nikkarit 2
19.00 M65+ Starat Nitrot 1
19.15 M65+ Red & White Extremes 2
20.00 M60+ Ketut Weijarit 1
20.15 M60+ TJV Haukat 2
La 16.10.          
08.00 M65+ Starat Red & White 1
08.15 M65+ Nitrot Kuntokiekko 2
09.00 M60+ Ketut Supra 1
09.15 M60+ TJV Nikkarit 2
10.00 N18+ HIFK Puumat 1
10.15 N35+ Flasto Pimut 2
11.00 M65+ Extremes Kuntokiekko 1
11.15 M60+ Weijarit Extremes 2
12.00 M60+ Haukat Nikkarit 1
12.15 M50+ Ketut Haukat 2
13.00 M65+ Starat Extremes 1
13.15 M65+ Red & White Kuntokiekko 2
14.00 N35+ Viqueens SeRoPi 1
14.15 M50+ Nitrot Letkut 2
15.00 M60+ Extremes Nikkarit 1
15.15 M60+ TJV Weijarit 2
16.00 M65+ Extremes Nitrot 1
16.15 N18+ KJT Stofla 2
17.00 M60+ Ketut Extremes 1
17.15 N35+ Viqueens Flasto  
18.00 N18+ Friidut HIFK 1
18.15 M60+ Supra Haukat 2
19.00 M50+ Veto Haukat 1
19.15 N35+ Likat Pimut 2
20.00 M60+ Finaali     1
20.15 M60+ Pronssiottelu     2
Su 17.10.          
08.00 N18+ Stofla Friidut 1
08.15 M50+ Letkut Ketut 2
09.00 N35+ Viqueens Likat 1
09.15 N35+ Pimut SeRoPi 2
10.00 M50+ Nitrot Veto 1
10.15 N18+ Puumat Stofla 2
11.00 N35+ Flasto SeRoPi 1
11.15 N18+ HIFK KJT 2
12.00 N35+ Viqueens Pimut 1
12.15 N18+ Puumat Friidut 2
13.00 M50+ Letkut Haukat 1
13.15 M50+ Nitrot Ketut 2
14.00 N18+ KJT Friidut 1
14.15 N35+ Likat SeRoPi 2
15.00 N18+ Stofla HIFK 1
15.15 M50+ Ketut Veto 2
16.00 N35+ Flasto Likat 1
16.15 M50+ Haukat Nitrot 2
17.00 M50+ Letkut Veto 1
17.15 N18+ KJT Puumat 2


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo


Miehet 50+:
La 16.10.          
12.15 M50+ Ketut Haukat 2
14.15 M50+ Nitrot Letkut 2
19.00 M50+ Veto Haukat 1
Su 17.10.          
08.15 M50+ Letkut Ketut 2
10.00 M50+ Nitrot Veto 1
13.00 M50+ Letkut Haukat 1
13.15 M50+ Nitrot Ketut 2
15.15 M50+ Ketut Veto 2
16.15 M50+ Haukat Nitrot 2
17.00 M50+ Letkut Veto 1


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo


Miehet 60+:
Pe 15.10.          
16.00 M60+ Extremes Haukat 1
16.15 M60+ Weijarit Supra 2
18.00 M60+ Ketut TJV 1
18.15 M60+ Supra Nikkarit 2
20.00 M60+ Ketut Weijarit 1
20.15 M60+ TJV Haukat 2
La 16.10.          
09.00 M60+ Ketut Supra 1
09.15 M60+ TJV Nikkarit 2
11.15 M60+ Weijarit Extremes 2
12.00 M60+ Haukat Nikkarit 1
15.00 M60+ Extremes Nikkarit 1
15.15 M60+ TJV Weijarit 2
17.00 M60+ Ketut Extremes 1
18.15 M60+ Supra Haukat 2
20.00 M60+ Finaali     1
20.15 M60+ Pronssiottelu     2


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo


Miehet 65+:
Pe 15.10.          
17.00 M65+ Kuntokiekko Starat 1
17.15 M65+ Nitrot Red & White 2
19.00 M65+ Starat Nitrot 1
19.15 M65+ Red & White Extremes 2
La 16.10.          
08.00 M65+ Starat Red & White 1
08.15 M65+ Nitrot Kuntokiekko 2
11.00 M65+ Extremes Kuntokiekko 1
13.00 M65+ Starat Extremes 1
13.15 M65+ Red & White Kuntokiekko 2
16.00 M65+ Extremes Nitrot 1


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo


Naiset 18+:
La 16.10.          
10.00 N18+ HIFK Puumat 1
16.15 N18+ KJT Stofla 2
18.00 N18+ Friidut HIFK 1
Su 17.10.          
08.00 N18+ Stofla Friidut 1
10.15 N18+ Puumat Stofla 2
11.15 N18+ HIFK KJT 2
12.15 N18+ Puumat Friidut 2
14.00 N18+ KJT Friidut 1
15.00 N18+ Stofla HIFK 1
17.15 N18+ KJT Puumat 2


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo


Naiset 35+:
La 16.10.          
10.15 N35+ Flasto Pimut 2
14.00 N35+ Viqueens SeRoPi 1
17.15 N35+ Viqueens Flasto  
19.15 N35+ Likat Pimut 2
Su 17.10.          
09.00 N35+ Viqueens Likat 1
09.15 N35+ Pimut SeRoPi 2
11.00 N35+ Flasto SeRoPi 1
12.00 N35+ Viqueens Pimut 1
14.15 N35+ Likat SeRoPi 2
16.00 N35+ Flasto Likat 1


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo