tiistai, 14 syyskuu 2021 17:58

Seniorien SM-turnauksen otteluohjelmat julkistettiin – Suomen mestaruuksista pelataan Vierumäellä 15.–17.10.2021 – PÄIVITETTY

Kirjoittanut
YHTEISÖLLISYYS

Seniorien SM-mitaleista pelataan 27 joukkueen voimin 15.–17.10.2021. Vierumäen jäähallin kahdessa kaukalossa pelataan yhteensä 56 ottelua. Sarjoja on viisi.

Viidestä ikäluokasta kolme pelataan yksinkertaisena sarjana, eli sarjan joukkueet kohtaavat toisensa kerran. Lopputaulukko määrittää joukkueiden sijoitukset.

Miesten sarjan 60+ seitsemän joukkuetta pelaavat kukin neljä ottelua.

Miesten sarjassa 65+ pelataan alkusarjan jälkeen vielä mitaliottelut.

Uutista on päivitetty 17.9.2021, otteluohjelmaan on tullut muutoksia. Alla päivitetty ohjelma! Lisätietoa muutoksista ja turnauksesta tässä uutisessa.


Turnauksen joukkueet:

Miehet 50+:
Nitro-Kärpät
Kemin Letkunilikat
Mansen Ketut
Vimpelin Veto
Pyynikin Haukat

Miehet 60+:
Mansen Ketut
TJV Old Stars
Raahen Weijarit
Proteesi-Leijonat
Extremes
Pyynikin Haukat
Team Nikkarit

Miehet 65+:
Nitro-Kärpät
Extremes
Voima-Kissat
Kuntokiekko
Stadin Starat

Naiset 18+:
KJT NaisAis
Kiekko-Vantaa Friidut
Hoki Puumat
HIFK Ishockey rf.
Storming Flame

Naiset 35+:
Pynsän Pimut
SeRoPi
Jukurit/ Viqueens
Flaming Storm
Ikurin Likat


Koko otteluohjelma (päivitetty 17.9.2021):
Pe 15.10.          
16.00 M60+ Extremes Haukat 1
16.15 M60+ Weijarit Supra 2
17.00 M65+ Kuntokiekko Starat 1
17.15 M65+ Nitrot Voi-Ki 2
18.00 M60+ Ketut TJV 1
18.15 M60+ Supra Nikkarit 2
19.00 M65+ Starat Nitrot 1
19.15 M65+ Voi-Ki Extremes 2
20.00 M60+ Ketut Weijarit 1
20.15 M60+ TJV Haukat 2
La 16.10.          
08.00 M65+ Starat Voi-Ki 1
08.15 M65+ Nitrot Kuntokiekko 2
09.00 M60+ Ketut Supra 1
09.15 M60+ TJV Nikkarit 2
10.00 N18+ HIFK Puumat 1
10.15 N35+ Flasto Pimut 2
11.00 M65+ Extremes Kuntokiekko 1
11.15 M60+ Weijarit Extremes 2
12.00 M60+ Haukat Nikkarit 1
12.15 M50+ Ketut Haukat 2
13.00 M65+ Starat Extremes 1
13.15 M65+ Voi-Ki Kuntokiekko 2
14.00 N35+ Viqueens SeRoPi 1
14.15 M50+ Nitrot Letkut 2
15.00 M60+ Extremes Nikkarit 1
15.15 M60+ TJV Weijarit 2
16.00 M65+ Extremes Nitrot 1
16.15 N18+ KJT Stofla 2
17.00 M60+ Ketut Extremes 1
17.15 N35+ Viqueens Flasto  
18.00 N18+ Friidut HIFK 1
18.15 M60+ Supra Haukat 2
19.00 M50+ Veto Haukat 1
19.15 N35+ Likat Pimut 2
20.00 M60+ Finaali     1
20.15 M60+ Pronssiottelu     2
Su 17.10.          
08.00 N18+ Stofla Friidut 1
08.15 M50+ Letkut Ketut 2
09.00 N35+ Viqueens Likat 1
09.15 N35+ Pimut SeRoPi 2
10.00 M50+ Nitrot Veto 1
10.15 N18+ Puumat Stofla 2
11.00 N35+ Flasto SeRoPi 1
11.15 N18+ HIFK KJT 2
12.00 N35+ Viqueens Pimut 1
12.15 N18+ Puumat Friidut 2
13.00 M50+ Letkut Haukat 1
13.15 M50+ Nitrot Ketut 2
14.00 N18+ KJT Friidut 1
14.15 N35+ Likat SeRoPi 2
15.00 N18+ Stofla HIFK 1
15.15 M50+ Ketut Veto 2
16.00 N35+ Flasto Likat 1
16.15 M50+ Haukat Nitrot 2
17.00 M50+ Letkut Veto 1
17.15 N18+ KJT Puumat 2


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo


Miehet 50+:
La 16.10.          
12.15 M50+ Ketut Haukat 2
14.15 M50+ Nitrot Letkut 2
19.00 M50+ Veto Haukat 1
Su 17.10.          
08.15 M50+ Letkut Ketut 2
10.00 M50+ Nitrot Veto 1
13.00 M50+ Letkut Haukat 1
13.15 M50+ Nitrot Ketut 2
15.15 M50+ Ketut Veto 2
16.15 M50+ Haukat Nitrot 2
17.00 M50+ Letkut Veto 1


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo


Miehet 60+:
Pe 15.10.          
16.00 M60+ Extremes Haukat 1
16.15 M60+ Weijarit Supra 2
18.00 M60+ Ketut TJV 1
18.15 M60+ Supra Nikkarit 2
20.00 M60+ Ketut Weijarit 1
20.15 M60+ TJV Haukat 2
La 16.10.          
09.00 M60+ Ketut Supra 1
09.15 M60+ TJV Nikkarit 2
11.15 M60+ Weijarit Extremes 2
12.00 M60+ Haukat Nikkarit 1
15.00 M60+ Extremes Nikkarit 1
15.15 M60+ TJV Weijarit 2
17.00 M60+ Ketut Extremes 1
18.15 M60+ Supra Haukat 2
20.00 M60+ Finaali     1
20.15 M60+ Pronssiottelu     2


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo


Miehet 65+:
Pe 15.10.          
17.00 M65+ Kuntokiekko Starat 1
17.15 M65+ Nitrot Voi-Ki 2
19.00 M65+ Starat Nitrot 1
19.15 M65+ Voi-Ki Extremes 2
La 16.10.          
08.00 M65+ Starat Voi-Ki 1
08.15 M65+ Nitrot Kuntokiekko 2
11.00 M65+ Extremes Kuntokiekko 1
13.00 M65+ Starat Extremes 1
13.15 M65+ Voi-Ki Kuntokiekko 2
16.00 M65+ Extremes Nitrot 1


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo


Naiset 18+:
La 16.10.          
10.00 N18+ HIFK Puumat 1
16.15 N18+ KJT Stofla 2
18.00 N18+ Friidut HIFK 1
Su 17.10.          
08.00 N18+ Stofla Friidut 1
10.15 N18+ Puumat Stofla 2
11.15 N18+ HIFK KJT 2
12.15 N18+ Puumat Friidut 2
14.00 N18+ KJT Friidut 1
15.00 N18+ Stofla HIFK 1
17.15 N18+ KJT Puumat 2


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo


Naiset 35+:
La 16.10.          
10.15 N35+ Flasto Pimut 2
14.00 N35+ Viqueens SeRoPi 1
17.15 N35+ Viqueens Flasto  
19.15 N35+ Likat Pimut 2
Su 17.10.          
09.00 N35+ Viqueens Likat 1
09.15 N35+ Pimut SeRoPi 2
11.00 N35+ Flasto SeRoPi 1
12.00 N35+ Viqueens Pimut 1
14.15 N35+ Likat SeRoPi 2
16.00 N35+ Flasto Likat 1


1 = Vierumäen 1-kaukalo, 2 = Vierumäen 2-kaukalo