maanantai, 28 huhtikuu 2014 11:08

U16: "Ysiysien" maajoukkuetaival alkaa - Tässä testileirin nimilista!

Kirjoittanut

Vuonna 1999 syntyneiden poikien ikäluokasta muodostetaan kaudelle 2014-15 alle 16-vuotiaiden maajoukkue. Ikäluokan ensimmäinen maajoukkuetestileiri järjestetään Vierumäellä 11.-14. toukokuuta.

Testileirin ryhmä julkistettiin jo Huippu-Pohjola -leirin päätöstilaisuudessa, mutta viime perjantaina pelaajille toimitettiin viralliset kutsut.

Ikäluokan päävalmentajana toimii Juuso Nieminen.

Maalivahdit:
Erno Gerlander, Jokerit
Daniel Lebedeff, HIFK
Eetu Mäkiniemi, K-Vantaa
Joonas Virtanen, RoKi

Puolustajat:
Aleksi Akkanen, SaiPa
Aleksi Anttalainen, TPS
Roope Elo, Ässät
Bernard Isiguzo, Blues
Henri Jokiharju, Jokerit
Olli Kaskinen, TPS
Juho Korhonen, Kärpät
Juuso Nieminen, JYP
Roope Reini, TPS
Joona Riekkinen, KalPa
Roope Riihimaa, Jokerit
Eemeli Räsänen, Jokipojat
Oskari Seppälä, Lukko
Urho Vaakanainen, Blues
Nuutti Viitasalo, TPS
Toni Vuorinen, Blues

Hyökkääjät:
Santeri Hartikainen, HIFK
Teemu Engberg, HIFK
Aleksi Halme, Ässät
Joel Kerkkänen, HIFK
Oliver Kinnunen, Blues
Jesse Koskenkorva, Kärpät
Patrik Lagerbohm, Blues
Otto Lindroos, Blues
Aatu Luusuaniemi, Kärpät
Sami Moilanen, Jokerit
Valtteri Nikkilä, Tappara
Tommi Niskanen, JYP
Linus Nyman, Jokerit
Niko Nyrhinen, Blues
Mikael Päivärinta, Hermes
Markus Raita, TuTo
Jesse Ruotsi, SaiPa
Jesse Saarinen, Kärpät
Erkka Seppälä, HPK
Eeli Tolvanen, Blues
Kristian Vesalainen, HIFK
Jussi Vikholm, KuKi HT
Petteri Villanen, Blues
Jesse Ylönen, Blues

Johtoryhmä:
Juuso Nieminen, päävalmentaja
Timo Hirvonen, valmentaja
Sami Nuutinen, valmentaja
Jukka Lamminaho, valmentaja
Markus Korhonen, mv-valmentaja
Aki-Petteri Berg, huoltaja
Mikko Palsola, joukkueenjohtaja
Jussi Kosola, lääkäri

 

 

Olet nyt

Lisää U16-uutisia

U16 ohjelma kaudella 2019-20

05.05.-08.-05.2019:
Testileiri, Vierumäki

12.08.-16.08.2019:
Jääleiri & 2 x FIN-CZE, Vierumäki

16.10.-20.10.2019:
Saksa-maaottelut, Vierumäki
Suomen otteluiden live-lähetykset

11.12.-15.12.2019:
Maaotteluleiri, 3 x FIN-SWE, Kuusamo & Suomussalmi

26.12.-30.12.2019:
Neljän maan turnaus, Slovakia

02.-01.-05.01.2020:
Talviolympialaisten valmistautumisleiri, Vierumäki

09.01.-15.01.2020:
Talviolympialaiset, 3+3 -turnaus, Lausanne, Sveitsi

16.01.-22.01.2020:
Talviolympialaiset, joukkueturnaus, Lausanne, Sveitsi

06.02.-10.02.2020:
Neljän maan turnaus, Ruotsi

08.04.-12.04.2020:
Neljän maan turnaus, Rauma
Suomen otteluiden live-lähetykset

Etsi sivustolta