maanantai, 20 tammikuu 2020 13:45

Airasmaasta Ylinivaan – Tulevaisuuden Tähdet -leirin pelaajat aakkosjärjestyksessä

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU

Vierumäellä 24.–26.1.2020 järjestettävälle Tulevaisuuden Tähdet -leirille on kutsuttu 170 vuonna 2005 syntynyttä poikapelaajaa. Tässä leirin pelaajat sukunimiensä mukaan aakkosjärjestyksessä! Nimen perässä pelaajan seura sekä alueellinen joukkue, jossa hän pelaa leiriturnauksessa.

Airasmaa Emil, Ässät (Länsirannikko)
Alanko Roni, HIFK (Etelä 1)
Alasiurua Arttu, Kärpät (Pohjoinen)
Arkiomaa Ville, KJT Haukat (Etelä 2)
Arkkila Iiro, FoPS (Länsirannikko)
Artto Severi, TPS (Länsirannikko)
Björk Valtteri ,Jokerit (Etelä 1)
Chukwuemeka Noel, Jokerit/Viikingit (Etelä 1)
Eliseev Maxim, Jokerit/Viikingit (Etelä 2)
Erholtz Aarno, Kärpät (Pohjoinen)
Eronen Joonas, Kärpät (Pohjoinen)
Eskola Lauri, Kärpät (Pohjoinen)
Fagerström Veikka, K-Vantaa (Etelä 2)
Gustafsson Elias, Sport (Keskimaa)
Gyldén Hannes, RoKi (Lappi)
Hakala Oskar, TPS (Länsirannikko)
Hamari Leevi, Lämärit (Lappi)
Heikkinen Niki, Jukurit (Kymi-Saimaa)
Heine Sampo, Tappara (Häme)
Heinonen Eetu, TPS (Länsirannikko)
Helevä Väinö, Jokerit (Etelä 1)
Hiltunen Juuso, LeKi-75 (Savo-Karjala)
Hirvonen Daniel, LeKi-75 (Savo-Karjala)
Hoikkanen Kasperi, Hermes (Keskimaa)
Hokkanen Rasmus, KJT Haukat (Etelä 1)
Huovinen Miro, Tappara (Yhdistelmä)
Huttu Elias, JYP (Keskimaa)
Hyttinen Aatu, SaiPa (Kymi-Saimaa)
Hämäläinen Eetu, HTUHC (Lappi)
Iivari Elmeri, RoKi (Lappi)
Ikonen Eetu, SaiPa (Kymi-Saimaa)
Jalaskoski Eeli, Jokerit (Etelä 2)
Jansson Elias, Kärpät (Pohjoinen)
Jantunen Verneri, HJK (Etelä 1)
Jokela Veeti, RoKi (Lappi)
Jokinen Lyly, JYP (Keskimaa)
Juntunen Rasmus, K-Vantaa (Etelä 2)
Juuti Joel, SaPKo (Kymi-Saimaa)
** Juutilainen Veeti, HYRI (Yhdistelmä)
Juvonen Kalle, HPK (Yhdistelmä)
Järvinen Joakim, HIFK (Etelä 2)
Kangas Kalle, K-Espoo (Etelä 1)
Kantanen Eemeli, Sport (Keskimaa)
Karjalainen Aleksi, K-Espoo (Etelä 2)
Karjalainen Niklas, LeKi-75 (Savo-Karjala)
Karppinen Henri, Tappara (Häme)
Keränen Eetu, KooKoo (Kymi-Saimaa)
Ketonen Akseli, HPK (Häme)
Kirjavainen Anton, KalPa (Savo-Karjala)
***Koho Eelis, Jokerit/Viikingit (Etelä 1)
Koivisto Matias, TPS (Länsirannikko)
Kojo Joa, Blues (Etelä 2)
Kokko Santeri, KalPa (Savo-Karjala)
Kontunen Onni, StU (Kymi-Saimaa)
Koponen Eemil, KalPa (Savo-Karjala)
Korhonen Topi, Jukurit (Kymi-Saimaa)
Koskenniemi Juho, PajalaHC (Lappi)
Kukkonen Veeti, Jokerit (Etelä 1)
Kulo Paavo, HC Nokia (Yhdistelmä)
Kuntonen Oliver, Pelicans (Yhdistelmä)
Kupila Toivo, K-Vantaa (Yhdistelmä)
Kuru Aleksi, RoKi (Lappi)
Kuusela Otto, SoPa (Lappi)
Kuusisto Santeri, Sport (Keskimaa)
Kuvaja Otso, Kärpät (Pohjoinen)
Känsälä Eeka, Hermes (Keskimaa)
Kärkkäinen Eetu, Kärpät (Pohjoinen)
Laakkonen Oskari, JYP (Keskimaa)
Laaksonen Mico, TPS (Länsirannikko)
Laitinen Samuli, SaiPa (Kymi-Saimaa)
Lamu Nooa, Ilves (Häme)
Lempinen Timi, RoKi (Lappi)
Leppä Tom, Blues (Etelä 1)
Leppänen Topias, JYP (Keskimaa)
Leskinen Niilo, KalPa (Savo-Karjala)
Lind Onni, Jokerit/Viikingit (Etelä 1)
Linnervuo Aarni, Blues (Etelä 2)
Lähteenmäki Niklas, Pelicans (Häme)
Marjakaarto Oskari, Lämärit (Lappi)
Martelius Joonatan, TPS (Länsirannikko)
Mattila Henri, Pelicans (Yhdistelmä)
Mattila Lauri, Pelicans (Häme)
Mattila Taneli, Pantterit (Lappi)
Middleton Benjamin, RoKi (Lappi)
Moberg Niklas, Blues (Etelä 2)
Moilanen Veeti, Ketterä (Kymi-Saimaa)
Multas Rolle, PaKa (Pohjoinen)
Mustonen Aleksi, Jokipojat (Savo-Karjala)
Mutikainen Juuso, SaPKo (Kymi-Saimaa)
Mäkelä Lauri, Lämärit (Lappi)
Mäkinen Jose, Pelicans (Häme)
Mäkinen Toni, Jokipojat (Savo-Karjala)
Mäki-Rautila Johannes, S-Kiekko (Keskimaa)
Neva Johan, Jokerit (Etelä 1)
Niiniketo Elias, JYP (Keskimaa)
Niininen Oiva, Tappara (Yhdistelmä)
Nikkilä Niklas, Pelicans (Häme)
Nissilä Niko, Kärpät (Pohjoinen)
Nurkkala Eeli, Kärpät (Yhdistelmä)
Nykänen Antton, KalPa (Savo-Karjala)
Nyman Nooa, HIFK (Etelä 1)
Nyppeli Juho, Ilves (Häme)
Oikarinen Christoffer, Blues (Etelä 2)
Pajula Nemo, Ilves (Yhdistelmä)
Parkkinen Nico, Jukurit (Kymi-Saimaa)
Partanen Juuso, Blues (Etelä 2)
Partanen Niklas, Ässät (Länsirannikko)
Pelkonen Mikko, S-Kiekko (Keskimaa)
Pellava Adam, KooKoo (Kymi-Saimaa)
Peltonen Janne, Kärpät (Pohjoinen)
Pesonen Joose, KalPa (Savo-Karjala)
Piironen Valtteri, HJK (Etelä 1)
Pikkuhookana Sampo, SoPa (Lappi)
Pitkäjärvi Ossi, S-Kiekko (Keskimaa)
Pohjalainen Aatu, Pelicans (Häme)
Prihti Eero, Ässät (Yhdistelmä)
Pyyhtiä Elias, KJT-Haukat (Etelä 1)
Rautee Aapo, TuTo (Länsirannikko)
Rautiainen Benjamin, Ilves (Häme)
Reinikainen Akseli, KJT Haukat (Etelä 2)
Rembetti Christopher, Jokipojat (Savo-Karjala)
Remes Oskari, Jukurit (Kymi-Saimaa)
Ristiharju Emil, Ässät (Yhdistelmä)
Rosengren Sebastian, HIFK (Etelä 1)
Ruohomaa Onni, TPS (Länsirannikko)
Ruusunen Rasmus, HC Nokia (Häme)
Rönkkö Joona, Jokipojat (Savo-Karjala)
Rönkkö Rene, KJT Haukat (Etelä 2)
Sahlstedt Luukas, VG-62 (Länsirannikko)
Salonen Daniel, K-Espoo (Yhdistelmä)
Salonen Tuomas, K-Espoo (Yhdistelmä)
Saralahti Miro, TPS (Länsirannikko)
Seljänperä Veeti, RoKi (Lappi)
Setälä Niilo, Ässät (Länsirannikko)
Solin Otto, Ilves (Häme)
Stengård Anton, Jokerit/Viikingit (Etelä 2)
Suopanki Jim, Lämärit/HTUHC (Lappi)
Surakka Toni, SaiPa (Kymi-Saimaa)
Taipale Aapo, HIFK (Etelä 1)
Talvikunnas Niklas, HPK (Häme)
Tapaninaho Artturi, Kärpät (Pohjoinen)
Tarjavuori Joona, SaiPa (Kymi-Saimaa)
Tarkio Eelis, TPS (Länsirannikko)
Tauriainen Arttu, Kärpät (Pohjoinen)
Teppo Oliver, Cowboys (Pohjoinen)
Teppo Ukko, RoKi (Lappi)
Teuho-Markkola Timi, Tappara (Häme)
Tiainen Hannes, HIFK (Etelä 2)
Tikkanen Topi, Ilves (Yhdistelmä)
Toivonen Elmer, Kärpät (Pohjoinen)
Tolvanen Juuso, KalPa (Savo-Karjala)
Tolvanen Veeti, LeKi-75 (Savo-Karjala)
Tuhkala Arttu, Kärpät (Pohjoinen)
Tukiainen Jirko, Ilves (Häme)
Tuomaala Onni, Kärpät (Yhdistelmä)
Tuomola Joel, TPS (Länsirannikko)
Turunen Tuukka, Jokipojat (Savo-Karjala)
Tynkkynen Pablo, SaiPa (Kymi-Saimaa)
* Vaara Ville, Jokipojat (Savo-Karjala)
Vakkuri Atte, Kärpät (Pohjoinen)
Vali Noa, TPS (Länsirannikko)
Vapola Miro, Hermes (Keskimaa)
Vedenpää Visa, Kärpät (Pohjoinen)
Viljakainen Jere, KalPa (Savo-Karjala)
Villanen Aleksi, Ketterä (Kymi-Saimaa)
Vinni Emil, K-Vantaa (Etelä 2)
Virtanen Frans, Hermes (Keskimaa)
Virtanen Niklas, VG-62 (Yhdistelmä)
Vuorela Veeti, HIFK (Etelä 1)
Weckström Casimir, Hermes (Keskimaa)
Willström Nicklas, Jokerit/Viikingit (Yhdistelmä)
Ylinen Riku, Pelicans (Häme)
Yliniva Niklas, JYP (Keskimaa)

* Liittyi Savo-Karjalan joukkueeseen kesken turnauksen, Juuso Tolvasen tilalle.
** Liittyi Yhdistelmäjoukkueeseen kesken turnauksen, Miro Huovisen tilalle.
*** Liittyi Etelä 1- joukkueeseen kesken turnauksen, Veeti Kukkosen tilalle.

Olet nyt

Lisää Tulevaisuuden Tähdet -uutisia 2020

Tulevaisuuden Tähdet 2020 - Suorat lähetykset

Tulevaisuuden Tähdet vuosi vuodelta

Suorat verkkolähetykset 2020

Vuoden 2020 Tulevaisuuden Tähdet -tapahtumasta on tarjolla 15 verkkolähetystä. Lisää aiheesta täällä!

Etsi sivustolta