torstai, 19 joulukuu 2019 11:51

Naisten MM-kisojen 2020 otteluohjelma

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU
Naisten MM-kisojen 2020 otteluohjelma HHOF-IIHF Images

Vuoden 2020 naisten maailmanmestaruudesta pelataan Kanadan Halifaxissa ja Trurossa. Otteluohjelmassa kellonajat ovat Suomen aikaa. Aikaero Halifaxin ja Suomen välillä on kuusi tuntia.

Lohkojako:
Alkulohko A (pelataan Halifaxissa): Kanada, Suomi, Sveitsi, USA, Venäjä
Alkulohko B (pelataan Trurossa): Japani, Saksa, Tanska, Tshekki, Unkari


Otteluohjelma:

Ti 31.03.
19:00 Unkari  – Tshekki   B
21:30 Sveitsi – USA       A
23:00 Saksa   – Japani    B

Ke 01.04.
01:30 Kanada  – Suomi     A
23:00 Tanska  – Unkari    B

To 02.04.
01:30 Venäjä  – Sveitsi   A
19:00 Tshekki – Saksa     B
21:30 Suomi   – USA       A
23:00 Japani  – Tanska    B

Pe 03.04.
01:30 Kanada  – Venäjä    A
23:00 Unkari  – Japani    B

La 04.04.
01:30 Sveitsi – Kanada    A
19:00 Saksa   – Unkari    B
21:30 USA     – Venäjä    A
23:00 Tshekki – Tanska    B

Su 05.04.
01:30 Suomi   – Sveitsi   A
19:00 Tanska  – Saksa     B
21:30 Venäjä  – Suomi     A
23:00 Japani  – Tshekki   B

Ma 06.04.
01:30 USA     – Kanada    A

Ti 07.04.
19:00 Puolivälierä 1
21:30 Puolivälierä 2
23:00 Puolivälierä 3

Ke 08.04.
01:30 Puolivälierä 4

To 09.04.
19:00 Sijoitusottelu (5–8)
21:30 Välierä 1
23:00 Sijoitusottelu (5–8)

Pe 10.04.
01:30 Välierä 2
19:00 Sijoitusottelu (5–6)
21:30 Pronssiottelu

La 11.04.
01:30 Loppuottelu

 

Olet nyt

Lisää Naisten MM-uutisia 2020

NAISTEN MM-KISAT 2020

Naisten maailmanmestaruudesta oli määrä pelata Kanadan Halifaxissa ja Trurossa 31.3. – 10.4.2020. Tieto kisojen peruuntumisesta tuli 7.3.2020. MM-mitaleista pelataan seuraavan kerran vuonna 2021.


LOHKOJAKO

Alkulohko A (Halifax):
Kanada
Suomi
Sveitsi
USA
Venäjä

Alkulohko B (Truro):
Japani
Saksa
Tanska
Tshekki
Unkari


SUOMEN OTTELUT:
Alkulohko:

Ke 01.04. 01:30
Kanada – Suomi
To 02.04. 21:30
Suomi – USA
Su 05.04. 01:30
Suomi – Sveitsi
Su 05.04. 21:30
Venäjä – Suomi
Puolivälierät:
Ti 07.04.
19:00 Puolivälierä 1
21:30 Puolivälierä 2
23:00 Puolivälierä 3
Ke 08.04.
01:30 Puolivälierä 4
Välierät:
To 09.04.
21:30 Välierä 1
Pe 10.04.
01:30 Välierä 2
Mitaliottelut:
Pe 10.04.
21:30 Pronssiottelu
La 11.04.
01:30 Loppuottelu

Ajat Suomen aikaa. Halifaxissa ja Trurossa kello on 6 tuntia vähemmän.


KOKO OTTELUOHJELMA


SUOMEN MM-JOUKKUE:

Maalivahdit:
Räisänen Meeri
Räty Noora
Silvonen Jenna
Puolustajat:
Hiirikoski Jenni
Karjalainen Sini
Laitinen Nelli
Lindstedt Rosa
Rantala Sanni
Savolainen Ronja
Tuominen Minnamari
Hyökkääjät:
Hakala Sanni
Holopainen Elisa
Karjalainen Ida
Karvinen Michelle
Liikala Julia
Nieminen Petra
Nilsson Matilda
Niskanen Tanja
Rakkolainen Emmi
Tapani Susanna
Tulus Noora
Vainikka Viivi
Yrjänen Kiira


IIHF:N VIRALLISET KISASIVUT


KAIKKI NAISLEIJONIEN UUTISOTSIKOT LEIJONAT.FI:SSÄ


 

Naisleijonien ohjelma 2020-21

11.-15.6.2020:
Jää- ja testileiri, Vierumäki

27.-31.7.2020:
Jää- ja otteluleiri, Vierumäki

Kauden muut tapahtumat vahvistetaan elokuussa.