keskiviikko, 03 toukokuu 2017 11:56

MM-kisat käyntiin perjantaina - Näin seuraat kisoja televisiosta

Kirjoittanut Toimitus
MM-kisat käyntiin perjantaina - Näin seuraat kisoja televisiosta Ralph Larmann

MTV3 näyttää ilmaiseksi MM-kisojen Suomen ottelut, välierät ja mitalipelit. Maksutelevision puolella pääsee seuraamaan koko MM-kisojen ottelutarjontaa. Kanavat ovat seuraavat: C More Sport 1 (= S1), C More Sport 2 (= S2) ja C More Max (= MAX).
 
Selostajina toimivat Antero Mertaranta, Teppo Laaksonen, Mika Saukkonen, Julius Sorjonen, Tomi Tuominen ja Niclas Lönnqvist (ruotsiksi).

pe 5.5. 17:15 Ruotsi - Venäjä S2 Laaksonen 
pe 5.5. 17:15 Suomi - V-Venäjä S1 Mertaranta, MTV3 Saukkonen (Lönnqvist)
pe 5.5. 21:15 USA - Saksa MAX Sorjonen 
pe 5.5. 21:15 Tshekki - Kanada S1 Mertaranta 

la 6.5. 13:15 Latvia - Tanska S1 Sorjonen 
la 6.5. 13:15 Sveitsi - Slovenia MAX Tuominen 
la 6.5. 17:15 Slovakia - Italia MAX Sorjonen 
la 6.5. 17:15 V-Venäjä - Tshekki S1 Mertaranta 
la 6.5. 21:15 Saksa - Ruotsi S1 Laaksonen 
la 6.5. 21:15 Norja - Ranska MAX Saukkonen 

su 7.5. 13:15 Italia - Venäjä S2 Sorjonen 
su 7.5. 13:15 Slovenia - Kanada S1 Tuominen 
su 7.5. 17:15 USA - Tanska MAX Laaksonen 
su 7.5. 17:15 Suomi - Ranska S1 Mertaranta, MTV3 Saukkonen (Lönnqvist)
su 7.5. 21:15 Latvia - Slovakia MAX Laaksonen 
su 7.5. 21:15 Norja - Sveitsi S1 Saukkonen 

ma 8.5. 17:15 Saksa - Venäjä MAX Sorjonen 
ma 8.5. 17:15 V-Venäjä - Kanada S1 Saukkonen 
ma 8.5. 21:15 USA - Ruotsi MAX Laaksonen 
ma 8.5. 21:15 Suomi - Tshekki S1 ja MTV3 Mertaranta (Lönnqvist)

ti 9.5. 17:15 Italia - Latvia MAX Sorjonen 
ti 9.5. 17:15 Slovenia - Norja S1 Saukkonen 
ti 9.5. 21:15 Slovakia - Tanska MAX Laaksonen 
ti 9.5. 21:15 Sveitsi - Ranska S1 Mertaranta 

ke 10.5. 17:15 USA - Italia S2 Laaksonen 
ke 10.5. 17:15 Sveitsi - V-Venäjä S1 Tuominen 
ke 10.5. 21:15 Slovakia - Saksa MAX Sorjonen 
ke 10.5. 21:15 Suomi - Slovenia S1 Mertaranta, MTV3 Saukkonen (Lönnqvist)

to 11.5. 17:15 Venäjä - Tanska MAX Sorjonen 
to 11.5. 17:15 Tshekki - Norja S1 Saukkonen 
to 11.5. 21:15 Ruotsi - Latvia MAX Laaksonen 
to 11.5. 21:15 Kanada - Ranska S1 Mertaranta 

pe 12.5. 17:15 Ruotsi - Italia MAX Sorjonen 
pe 12.5. 17:15 Tshekki - Slovenia S1 Mertaranta 
pe 12.5. 21:15 Tanska - Saksa S1 Laaksonen 
pe 12.5. 21:15 Ranska - V-Venäjä MAX Saukkonen 

la 13.5. 13:15 Latvia - USA cmore.fi ja www.katsomo.fi Sorjonen
la 13.5. 13:15 Norja - Suomi S1 ja MTV3 Mertaranta (Lönnqvist)
la 13.5. 17:15 Venäjä - Slovakia S1 Laaksonen 
la 13.5. 17:15 Slovenia - V-Venäjä S2 Tuominen 
la 13.5. 21:15 Italia - Saksa MAX Laaksonen 
la 13.5. 21:15 Kanada - Sveitsi S1 Saukkonen 

su 14.5. 17:15 Slovakia - USA S1 Laaksonen 
su 14.5. 17:15 Ranska - Tshekki S2 Tuominen 
su 14.5. 21:15 Tanska - Ruotsi MAX Sorjonen 
su 14.5. 21:15 Sveitsi - Suomi S1 Mertaranta, MTV3 Saukkonen (Lönnqvist)

ma 15.5. 17:15 Tanska - Italia MAX Sorjonen 
ma 15.5. 17:15 Kanada - Norja S1 Saukkonen 
ma 15.5. 21:15 Venäjä - Latvia S1 Laaksonen 
ma 15.5. 21:15 Ranska - Slovenia MAX Mertaranta 

ti 16.5. 13:15 Ruotsi - Slovakia S1 Laaksonen 
ti 16.5. 13:15 V-Venäjä - Norja MAX Tuominen 
ti 16.5. 17:15 Venäjä - USA S1 Laaksonen 
ti 16.5. 17:15 Tshekki - Sveitsi MAX Saukkonen 
ti 16.5. 21:15 Saksa - Latvia MAX Sorjonen 
ti 16.5. 21:15 Kanada - Suomi S1 Mertaranta, MTV3 Saukkonen (Lönnqvist)

Pudotuspelit (selostajat päätetään, kun joukkueet selvillä)

to 18.5. 17:15 Puolivälierät S1 ja MAX
to 18.5. 21:15 Puolivälierät S1ja MAX

la 20.5. 16:15 Välierä S1 ja MTV3
la 20.5. 20:15 Välierä S1 ja MTV3

su 21.5. 17:15 Pronssiottelu S1 ja MTV3
su 21.5. 21:45 Finaali S1 ja MTV3

 

Olet nyt

Lisää A-maajoukkueen uutisia