Leijonat.fi

     

Pohjoisen alueen erotuomarit


POHJOISEN ALUEEN EROTUOMARIKOULUTTAJA Tapio Heikura, gsm 050-3437303 sähköposti

EROTUOMARIALUEELLE http://tuomari.ning.com

Kertauskurssien aikataulu syksyllä 2011 löytyy seuraavasta linkistä

http://tuomari.ning.com/page/kertauskurssit-1

PERUSKURSSIT KAUDELLA 2011-2012 löytyy linkistä (lista päivittyy koko ajan)

http://tuomari.ning.com/page/haluatko-tuomariksi

EROTUOMARIKERHOT:

 RFT-95 toiminnot ovat siirtyneet JOKILAAKSOJEN EROTUOMARIKERHOON.

JOKILAAKSOJEN EROTUOMARIKERHO ry
Jouni Laajala, Vauhdinkoskentie 52, 85800 Haapajärvi

Puheenjohtaja:
Jukka-Pekka Hjelm, Kuokkakatu 4, 85800 Haapajärvi
0400 - 681 085
jp.hjelm@gmail.com


Sihteeri:
Jouni Laajala, Vauhdinkoskentie 52, 85800 Haapajärvi
0400 - 364 544
jouni.laajala@gmail.com

Tuomarivastaava:
Alueella on vain yksi tuomarivastaava, joka hoitaa kaikkien viiden paikkakunnan erotuomariasettelut.

Vesa Yliuntinen
044-729 1204
jokilaaksojen.erotuomarikerho@wippies.fi


Kerholla on koulutusryhmä, jolle voi esittää toiveita kurssien järjestämisestä ja sääntökysymyksiä.
Koulutusryhmä:

Keijo Karhu    

044-299 1864

Vesa Yliuntinen
044-729 1204

Teemu Männikkö
0400-413 173


Koulutusryhmän sähköposti: kouluttajat.jokilaakso@gmail.com

 

KALAJOEN EROTUOMARIKERHO

Seikkula Erkki, Kaukonkuja 3, 62200 Kauhava

Tuomarinimeämiset: Niko Siironen
Puh. 040-7332 659
niko.siironen@gmail.com

Kerhokouluttaja: Hannu Siironen
Puh. 0400-257 987
hannu.siironen@kotinet.com

Toimitsijavastaava:
Anu Lauri
Puh. 046 - 5536 685
toimitsija.tilaus@gmail.com

 

KAINUUN JÄÄKIEKKOTUOMARIT RY

Puheenjohtaja:
Matti Niiranen, Närhipolku 24, 87500 Kajaani
Puh. työ 0400-762575, koti 0400-762575
Email: niiranenmatti.j@gmail.com

Kerhokouluttaja:
Jorma Leinonen
Puh. 050 - 3590061
Email: jorma.leinonen2@gmail.com 

Tuomarinimeäjä
Pekka Laitinen
Puh. 0500 - 379719
Email: laipe@luukku.com

Sihteeri:
Kati Kananen

Email: kati.kananen@gmail.com


Toimitsijavastaava:
Kajaani, Matti Niiranen P. 0400-762575
Email: niiranenmatti.j@gmail.com

Kerhon kotisivut
www.kaijt.net



OULUN JÄÄKIEKKOTUOMARIT ry

Oulun Jääkiekkotuomarien ja toimitsijoiden ( kilpasarjat ) yhteystiedot saat
 http://www.ojtry.org/

Tuomaritilaukset osoitteesta: tuomaritilaukset@ojtry.org

Toimisto:
Oulun jääkiekkotuomarit ry
Raksilan jäähalli
Teuvo Pakkalankatu 11
90100 OULU
E-mail info@ojtry.org
http://www.ojtry.org/

Puheenjohtaja:
Tuomo Sorakangas
puh. 045 - 6577371
tuomo.sorakangas@gmail.com

Sihteeri:
Hannele Laumusuo
puh. 040-7405756
hannele.lamusuo@mediaoulu.fi

Rahastonhoitaja:
Ville Kurkinen
045-6759626
ville_kurkinen@hotmail.com

Tuomarinimeämiset:
Toni Eero
puh. 050-5055625
tuomaritilaukset@ojtry.org

KUUSAMON JÄÄKIEKKOTUOMARIT ry

Kerhon osoite/Puheenjohtaja:
Multas Kari, Noitarummuntie 12, 93600 Kuusamo
Puh. 040-5885 818

Kerhokouluttaja/pelienjakaja:
Multas Kari, Noitarummuntie 12, 93600 Kuusamo
Puh. 040-5885 818, kari.multas@jippii.fi

Toimitsijavastaava:
Tuovila Jaana, Takarannantie 4, 93600 Kuusamo
Puh. 040-5853 564, jaana.tuovila@luukku.com

Sihteeri:
Kivelä Jorma, Jänkäniitynpolku 1, 93600 Kuusamo
Puh. 0500-643 955

RAAHEN JÄÄKIEKKOTUOMARIT ry

Raahen Jääkiekkotuomarien  ja toimitsijoiden yhteystiedot
saat tästä

Puheenjohtaja:
Iivonen Hannu, Haapatie 19, 92140 Pattijoki
Puh. 040-581 6360, hannu.iivonen@kotinet.com

 

 

Sihteeri:
Maarit Hänninen, Tervaluodontie 15, 92140 Pattijoki
Puh. 041-449 2131, jarmo.hanninen@pp4.inet.fi

Kerhokouluttaja
Pekka Virsiheimo, Rantakatu 4 D 5, 92100 Raahe
Puh. 044-5940118, pekka.virsiheimo@gmail.com


Pelienjakaja:
Kimmo Siipo, Suvihaankuja 4, 92140 Pattijoki
Puh. 0400-583038, kimmo.siipo@gmail.com


Toimitsijavastaava:
Rääpysjärvi Esko, Lylykatu 7, 92160 Saloinen
Puh. 0400-493 757, e.raapysjarvi@suomi24.fi


Rahastonhoitaja:
Siipo Kimmo, Suvihaankuja 4, 92140 Pattijoki
Puh. 0400-583 038, kimmo.siipo@gmail.com

 

 

Viimeksi muutettu


Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: